Procházky se psem sníží tlak a váhu

Procházky se psem sníží tlak a váhu

Máte pocit, že vás čtyřnohý miláček stojí jen peníze a starosti? Ne tak docela. Vlastnictví psa pro vás může mít i velká pozitiva. Lidé, kteří chodí na pravidelné procházky se psem, mají podle nového výzkumu zdravý krevní tlak a lépe si udržují svoji váhu.

Americký národní institut zdraví sledoval 2 tisíce dospělých lidí, kteří denně venčí svého psa. Ukázalo se, že vycházky se psem jsou mimořádně prospěšné pro jejich fyzické i duševní zdraví.

Pejskaři nebývají obézní

„Majitelé psů mají lepší krevní zásobení, vyrovnaný krevní tlak, nejsou tolik obézní, a dokonce jsou psychicky více aktivní,“ vysvětluje cévní chiruržka Leila Mureebe z americké Společnosti pro cévní chirurgii.

Nebojte se však, že budete muset trávit dlouhé hodiny v parku. Podle vědců stačí rychlá půlhodinová procházka. V létě je nejlepší vyrazit brzy ráno nebo večer, kdy slunce tolik nepálí a nevystavíte sebe ani svého psa nebezpečí úpalu nebo nechtěnému přehřátí organismu.

Jste nervózní? Pořiďte si psa

Psi vám mohou zdraví zlepšit i jinak. Například studie Společnosti pro cévní chirurgii uvádí, že stačí, abyste hladili svého psího miláčka, a okamžitě vám klesne krevní tlak a dokonce se zklidní i tlukot srdce.

Jana Vecánová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.