Vyzkoušejte levanduli: Zmírňuje bolesti hlavy

Vyzkoušejte levanduli: Zmírňuje bolesti hlavy

Umí rozzářit pleť, dodat energii i zatočit s pupínky. Domácí přírodní kosmetiku navíc namícháte za pár korun. Pokud zrovna nemáte bylinkovou zahrádku, můžete si květy levandule koupit nasušené v lékárně nebo ve formě tinktur a esenciálních olejů.

Zkuste relaxační koupel

Do vany napusťte teplou vodu a přidejte lžíci levandulového oleje nebo dva litry levandulového nálevu z dvou lžic sušených květů. Koupel si užívejte alespoň půl hodiny, vaše pleť po ní bude nádherně prokrvená a odpočatá a vy budete z vany vstávat plná energie.

Zázračná levandule

Bylinka s fialovými květy nejen krásně voní, ale také povzbuzuje krevní oběh, zmírňuje únavu a bolesti hlavy a má blahodárný vliv na celý organismus. Používá jako domácí elixír mládí – dokáže totiž regenerovat kožní buňky, a tím omlazuje pokožku. Navíc má antibakteriální účinky, takže si poradí i s problematickou pletí. Po opalování uleví vysušené a spálené pokožce.

Připravte si domácí pleťovou vodu

Hrst sušených květů zalijte sklenicí neperlivé minerálky a trochou jablečného octa, směs nalijte do dobře uzavíratelné nádoby a protřepejte. Nálev nechte dva týdny odpočívat při pokojové teplotě a pak ho sceďte. Levandulová voda pleť provoní a zklidní.

 

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.