Džusy – to je ovoce v tekuté formě

Džusy – to je ovoce v tekuté formě

Pro ovocné šťávy se u nás všeobecně zažil název „džus“ z anglického „juice“ – šťáva. Jak se v nich ale orientovat, když všechny krabice mají na svých obalech působivě ztvárněné ovoce, ale ne ve všech najdeme chutný nápoj?

Moravská společnost LINEA NIVNICE a.s. je posledním domácím výrobcem ovocných šťáv známých pod značkou HELLO. Marketingový ředitel ing. Petr Ambros nám poskytl spoustu zajímavých a užitečných informací. Na Nivnickém dvoře se už přes 70 let zpracovávají různé druhy ovoce a jestli někdo v České republice umí udělat dobrý džus, tak jsou to právě Nivničtí.

100% ovocná šťáva

Základem je ovoce, ze kterého lisováním získáme 100% ovocnou šťávu. Tato šťáva má podíl ovocné složky 100% a rozlišujeme dva druhy ovocných šťáv: 1. přímou ovocnou šťávu (ne z koncentrátu) a 2. ovocnou šťávu vyrobenou z koncentrátu.

Přímou ovocnou šťávu si můžeme připravit i doma v lisu či odšťavňovači. Vylisováním dostaneme „mošt“, kterému se teď moderně říká „fresh“. Pokud použijete dřeňové ovoce (meruňky, hrušky, broskve apod.) a rozmixujeme ho v mixéru, získáme „smoothie“. Takováto ovocná šťáva je pak skutečně to nejlepší a nejčerstvější. Na druhou stranu vyžaduje váš čas na přípravu, je poměrně drahá, a má velmi krátkou trvanlivost. Někdy je možné koupit tyto čerstvé ovocné šťávy také v restauracích, na trzích a v některých obchodech. Na trhu najdete například HELLO 100% jablečnou šťávu čerstvě vylisovanou.

Nemáte odšťavňovač? Nemáte po ruce krásné šťavnaté ovoce? Nebo prostě jen nemáte čas čistit a listovat si vlastní šťávu? A přesto byste si rádi dali sklenku vychlazeného džusu? Pak je zřejmé, že sáhnete po krabici 100% ovocné šťávy z koncentrátu. Co je to vlastně ovocný koncentrát? Někoho ten pojem přímo děsí, ale není to vůbec nic špatného. Je to jen zahuštěná ovocná šťáva, kterou získáváme odstraněním podílu vody – většinou odpařením. Hustý koncentrát se pasteruje, ale je přirozeně natolik sladký, že sám sebe konzervuje, takže se nemusíte obávat přidávání žádných konzervačních látek. Ovocné koncentráty si výrobci po celém světě takto vyrábějí v době sklizně ovoce a používají je pak k výrobě nápojů mimo sezónu. Délkou skladování sice výrobek ztrácí část vitamínů, ale přirozená chuť ovocné šťávy zůstává zachovaná. Výrobci nesmí 100% ovocné šťávy nijak konzervovat ani do nich přidávat žádné barvící složky či aromata. Do zahuštěné šťávy jen vrací přesně stejný podíl vody, který odpařili. Tyto výrobky jsou oblíbené pro jejich dostupnost, kvalitu a velmi dobrou chuť.

Na trhu najdete nejčastěji 100% ovocné šťávy jablečné nebo pomerančové. LINEA NIVNICE a.s. dováží pomerančový koncentrát z Brazílie. Zralé pomeranče několika odrůd (např. Naval) se zbaví kůry v extraktorech a vylisovaná šťáva se vzápětí zbaví podílu vody odpařením. Zahuštěním, které probíhá ve vakuu při teplotě 60°C, se sníží objem šťávy 5-6x a dopraví se k nám do Nivnice. V žádném případě ve výsledku nejde o vysušený prášek, koncentrát připomíná spíše hustý sirup.

Podobný výrobní postup probíhá také u jablek s tím rozdílem, že jablka jsou domácí ovoce a my si je sami vykupujeme v Čechách, na Moravě a na Slovensku a přímo v Nivnici je třídíme, umýváme a lisujeme ve vlastní lisovně. Zde se také vyrábí a uchovává jablečný koncentrát, který po celý rok postupně používáme k výrobě ovocných šťáv, nektarů a nápojů, ale také sirupů a přesnídávek HELLO.

Ovocné nektary

Některé druhy ovoce není možné nabízet jako 100% ovocnou šťávu, protože je buď příliš kyselá (např. černý rybíz) nebo příliš hustá (např. banán). Je proto přislazená cukrem či přírodním sladidlem (medem) nebo naředěná vodou tak, aby dobře chutnala a byla tekutá. Takový výrobek se nazývá ovocný nektar. Ani nektary nesmí obsahovat žádné barvící složky a konzervační látky. Ovocný podíl u nektarů je legislativně stanoven na 25 – 50% a musí ho dodržovat všichni výrobci. Náš HELLO hruškový nektar nebo HELLO broskvový nektar má 50% ovocný podíl a oba chutnají opravdu výborně. Podobně i jahodový, meruňkový nebo banánový s vlákninou, které mají 40% ovocný podíl. Náš region má silnou ovocnářskou tradici a tady na Moravě stále ještě umíme vyrábět poctivé a dobré džusy.

Velkým trendem je koupit kvalitní 100% ovocnou šťávu nebo nektar a připravit si z něj „lehčí“ nápoj naředěním s vodou nebo sodovkou. Zkuste třeba poměr 1:1 anebo si vylaďte chuť podle svého. 

Ovocné nápoje – zde je dovoleno vše, co chutná

Tyto výrobky obsahují kromě ovocné šťávy (podíl menší než 25%) také vodu nebo minerální vodu, ovocná aromata, cukr, regulátory kyselosti, konzervanty atp. Mohou být nabízeny jako nesycené i sycené CO2 (s přídavkem oxidu uhličitého). Všechny použité složky včetně ovocného podílu opět hledejte na obale.

Limonády nejsou džusy!

Limonády jsou obvykle nápoje sycené CO2 a obsahují buď jen velmi malý podíl ovocné složky, anebo dokonce nemusí obsahovat vůbec žádnou! Chuť ovoce tam obstarává cukr s aromaty a barvivy a trvanlivost zajistí konzervační látky. Takové výrobky jsou sice levné, ale s ovocem toho mají málo společného.

Když na závěr shrneme všechny poznatky, můžeme nyní směle vyrazit do obchodů a ovocné šťávy nakupovat bez obav. Vždy se nám vyplatí najít na obale číslovku s procentním podílem ovocné složky a podrobné informace v odstavci Složení.

Vybírejte srdcem!

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.