Dokonale hladké nohy? Pomůžou profesionálové

Dokonale hladké nohy? Pomůžou profesionálové

Pokud nechcete obden myslet na svoje chloupky, pak svěřte jejich odstranění do rukou odborníků. Při domácím holení se jich totiž nikdy nezbavíte tak důkladně, jako to zvládnou profesionálové.

Depilace voskem

Vosk patří k nejspolehlivějším metodám, díky kterým budete mít hladké nohy nebo třísla až sedm týdnů. Chloupky je ale před depilací třeba nejprve nechat dorůst alespoň na půl centimetru, jinak hrozí, že kratší porost „přežije”. Výhodou vosku je, že se dá použít na všechny části těla včetně linie bikin. Hodí se i pro brazilskou depilaci, u které budete muset přeci jen trochu zatnout zuby a vydržet bolest, která ji většinou provází. Výsledky ale stojí za to.

Kolik to stojí:

Depilace voskem vás přijde na 60 až 300 Kč.

Horká novinka: fotoepilace

Nejdelší dobu bez chloupků s minimem bolesti slibuje nová metoda – depilace pulzním světlem. Fotoepilace vás v ideálním případě zbaví chloupků napořád. Při depilaci paprsek světla ničí vlasové cibulky, aniž by při tom poškozoval okolní pokožku. Metoda ale dokáže odstranit pouze chloupky, které jsou v růstové fázi, proto je třeba zákrok opakovat několikrát. Odborníci doporučují 6 až 8 ošetření v intervalu 4 až 8 týdnů. Kůže po odstranění chloupků může na několik dnů zarudnout, ale brzy se zase zklidní. Dva týdny po zákroku byste se ale měla pečlivě vyhýbat sluníčku. Metodu snesou všechny tělesné partie včetně těch intimních, nevýhodou je ale poměrně vysoká cena.

Kolik to stojí:

Připravte si 1 000 až 16 000 Kč.

Cukrová pasta

Nejšetrnější metodou, jak se zbavit nežádoucího porostu, je cukrová pasta. Vytrhávání chloupků sice není příjemné, ale zdaleka nebolí tak jako vosk. Metoda je k vaší pokožce šetrná a nedráždí ji, pasta totiž neobsahuje žádné chemikálie. Někteří výrobci do depilační hmoty dokonce přidávají olivový olej nebo výtažky z aloe vera, které pokožku regenerují už během depilace. Metoda se hodí zejména pro jemné nebo citlivé partie, jako je obličej, třísla, intimní partie nebo podpaží.

Kolik to stojí:

Efekt vydrží několik týdnů a bude vás stát od 120 do 700 Kč.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.