Tip na výlet pro celou rodinu: Motýlí dům Jonsdorf

Tip na výlet pro celou rodinu: Motýlí dům Jonsdorf

Chcete okusit atmosféru pravého tropického deštného pralesa? Vypravte se do Motýlího domu v  německém Jonsdorfu, který leží jen pár kilometrů od hranic, nedaleko Žitavy. V obří kupoli se vám otevře barevný tropický svět, kde mezi palmami, banánovníky a bambusovníky poletují desítky různobarevných motýlů z různých koutů naší planety. Nad hlavou se vám bude třepetat nebesky modrý Morpho peleides, majestátný Otakárek citrusový nebo třeba Banánový motýl.

Pozorovat motýly, když sednou na některou z květin či plátky pomeranče a vychutnávají si sladký nektar, patří k nezapomenutelným zážitkům. Mezi bujnou vegetací běhají minikřepelky a těšit se můžete také na roztomilé kosmany. V obřích teráriích uvidíte agamy, chameleony či leguány inejrůznější druhy hadů. A najdete zde i velké mořské akvárium.

Motýlí dům Jonsdorf - exotika kousek za hranicemi

Pokud byste se chtěli dozvědět o motýlím světě a životě více, je vám k dispozici i česky hovořící průvodce a česky se domluvíte i u pokladny. Samozřejmostí je dětský koutek, bezbariérový přístup a kavárna s občerstvením. Projít se můžete i venkovní zahradou, posedět si na lavičkách nebo si tu udělat piknik – čas se tu totiž krásně zpomaluje.

K vidění je i spousta jiných zvířat - agamy, chameleoni, hadi, kosmani.._Otevřeno denně od 10 do 18 hodin

Vstupné:

Dospělí: 6,50 EUR

Děti a studenti: 4,00 EUR

Rodinná vstupenka: 17,50 EUR

http://www.schmetterlingshaus.info/cs

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.