Jak se pozná dobrý masér

Jak se pozná dobrý masér

Máme pro vás několik tipů jak poznáte, zda je váš masér pro vás ten pravý.

Při prvním setkání si vás posadí proti sobě a bude si s vámi povídat. Přeptá se na váš typický pracovní den, na čem sedíte, na to, kdy vás co bolí, zkrátka si k vám najde cestičku.

Teprve pak si na vás sáhne, aby poznal, kde máte svalové spazmy (tedy zvýšené klidové napětí svalu, kdy je sval na pohmat tužší a při pohmatu bolí) a jak se vám prokrvuje pokožka (při dotyku je o poznání bělejší právě v místech, kde máte problémy).

Nenabídne vám pouze masáž šíje, ví, že to by vám od bolesti dlouhodobě nepomohlo – masáž potřebují celá záda a nejlépe celé tělo.

Na zdi má pověšený diplom a deset bodů k dobru má i tehdy, pokud si o jeho práci můžete přečíst na webu.

Po masáži vás nevyžene na ulici, ale v odpočívárně vás posadí do křesla a uvaří vám dobrý čaj.

Není to holič nebo kadeřnice, takže nemluví o svých problémech a o tom, jak se mu líbí nový seriál v televizi – je zticha a nechá vás plně soustředit se na sebe.

Neztrácí s vámi během masáže kontakt, i když přechází z jedné strany lehátka na druhou, má na vás pořád dlaň (ví, jak moc je pro klienta důležitý pocit, že je masér pořád s ním).

Kdy masáž vynechat

  • během těhotenství a menstruace
  • při viróze nebo zvýšené teplotě
  • objeví-li se kožní problémy nebo vyrážka
  • vysloveně se nedoporučuje, trpíte-li osteoporózou, vysokým tlakem nebo máte křečové žíly tlakem nebo máte křečové žíly

Lucie Protivanská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.