Hledáte způsob, jak zhubnout? Zkuste boxování!

Hledáte způsob, jak zhubnout? Zkuste boxování!

Při redukci tělesné hmotnosti se doporučuje, kromě úpravy jídelníčku, věnovat se nějakému sportu, při kterém budete spalovat podkožní tuk a zároveň posilovat svaly. Nabídka takových sportů je široká a jedním z nich je i boxování ve všech svých podobách.

Aby člověk u vybrané pohybové aktivity vydržel, musí ho především bavit. Cvičení, které se provádí s nechutí, nikdy člověka neuspokojí tolik. Boxování nabízí mnoho variant, které osloví velké množství lidí. Technický thai box, dynamický kickbox nebo energetický kickbox, to jsou jen některé varianty tohoto oblíbeného sportu.

Boxování je nejen velmi účinné pro spalování kalorií, ale zároveň zpevňuje svaly horních a dolních končetin, břicha, zad a hýždí. Funguje skvěle na odbourání stresu a aktivizaci celého těla. Je skvělou volbou nejen pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání. Box je ale vhodným sportem pro každého, kdo má zájem o shazování hmotnosti i o zvýšení tělesné kondice.

Tohoto sportu se nemusí obávat ani úplní začátečníci. Vyberte si formu boxu, která vás nejvíce oslovila, a vydejte se na trénink do nejbližšího fitness centra nebo boxerského oddílu. Trenéři vás zde naučí základní techniku a ukáží vám správné provádění úderů, kopů i postaven těla při tréninku. Počáteční dohled zkušených sportovců je důležitý pro to, abyste se při dalších tréninzích nezranili.

Trénink všech boxerských disciplín je totiž možné provádět i doma. Zejména pro lidi, kteří jsou časově vytíženi nebo nemají dobrý přístup k tělocvičnám, kde jsou lekce boxu nabízeny, je domácí trénink skvělou alternativou. Naprostým základem pro efektivní trénink boxování je kvalitní vybavení. Nejdůležitější pomůcku, boxovací pytel, pořídíte levně v internetovém obchodě Hayashi. Nabízí mnoho variant pytlů od těch závěsných, přes volně stojící až po boxovací figuríny. Boxovací pytel vybírejte na základě preferovaného materiálu a vaší tělesné hmostnosti.

Univerzálním řešením, které výborně poslouží pro nacvičování rozmanitých technik, je závěsný boxovací pytel. Umožňuje účinný trénink úderů i kopů a rozvíjí rychlost a sílu. Pozor si dejte na jeho zavěšení v prostoru a k prevenci jakýchkoli nehod si buďte jistí, že kupujete i kvalitní držák na boxovací pytel. Pevná konstrukce a správné uchycení do zdi zaručí váš nerušený trénink.

U boxu, jako u všech ostatních sportů, je základem úspěchu vaše vytrvalost. Již po pár týdnech cvičení začnete na svém těle pociťovat změny, budete silnější, pevnější a v neposlední řadě štíhlejší. Kvalitu svých tréninků zvýšíte i ostatním boxerským vybavením, jako jsou bandáže, boxerské rukavice nebo speciální boxerská obuv. Veškerou potřebnou výbavu naleznete i na eshopu Hayashi, předním prodejci potřeb pro bojové sporty, který si získal důvěra mnoha zákazníků.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.