Trenéři celebrit radí: Jak během dne bezbolestně spálit 100 kalorií

Trenéři celebrit radí: Jak během dne bezbolestně spálit 100 kalorií

I při telefonování můžete hubnout! Nevěříte? Přečtěte si tipy slavných trenérů, jak se dají bez námahy shazovat přebytečná kila.

Cesta za štíhlou a pevnou postavou není jen o dřině a odpírání. Abyste spálili např. 100 g tvarohového dezertu, linecký koláček nebo 100 g drůbeží šunky (obsahují zhruba 100 kcal), stačí vynaložit minimální námahu.

Kristin McGee radí:

Chůze do schodů ano, ale účinněji

Pokud při cestě do práce nebo domů nepoužíváte výtah a poctivě šlapete po schodech, děláte dobře. Svědčí to vašemu srdci i postavě. Tuto aktivitu si ale můžete zpestřit a udělat z ní ještě efektivnější posilovací cvičení. Jak? Vyjděte schody ve výpadu. Udělejte dlouhý krok (pro většinu z nás to znamená jeden schod přeskočit) a pokrčte při něm koleno. Výrazně tak zapojíte svaly hýždí a stehen. Po chvíli vyměňte nohy.

Telefonáty za chůze

Kdykoli vám zazvoní telefon a vypadá to na dlouhý rozhovor, vstaňte ze židle či křesla a při telefonování se procházejte. Někdy to může znamenat i 20minutovou chůzi, což se rovná stu spálených kalorií.

Ranní pětiminutovka

Ještě než si dáte svou oblíbenou sprchu pro probuzení, proveďte následující sestavu: 20 výpadů, 20 dřepů, 20 kliků a 20 sedů-lehů.

Tancujte

Hrajou v rádiu vaši oblíbenou písničku? Pak všeho nechte a zatancujte si. Je úplně jedno, že to neumíte. Stačí se pohybovat do rytmu, zapojit ruce, boky a nohy.

David Kirsch radí:

Změňte svou kardio aktivitu

Pohyb pro vás znamená pouze a jedině běh? Nebo spinning? Či walking? Zkuste něco jiného a rázem vaše tělo spálí mnohem více kalorií. Na nový pohyb si svaly budou muset zvyknout a to je bude stát spoustu energie.

Ramona Braganza radí:

Udělejte partnerovi masáž

Vlastně tím zabijete dvě mouchy jednou ranou. Uděláte něco příjemného pro vašeho partnera (za což se vám určitě brzy odmění) a zároveň tím spálíte zhruba 100 kcal.

Kristin McGee je slavnou instruktorkou jógy a pilatesu. Našli jsme její mix posilování a jógy:

David Kirsch patří k nejslavnějším trenérům na světě. Cvičila s ním Anne Hathaway, Heidi Klumová nebo Liv Tylerová. Zkuste jeho pětiminutové cvičení na záda:

Ramona Braganza je trenérkou v L.A. Pracovala s Jessicou Alba nebo Halle Berry. Několik tipů na domácí cvičení představuje na následujícím videu:

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!