Chcete být krásná? Pijte, jezte, myslete pozitivně!

Chcete být krásná? Pijte, jezte, myslete pozitivně!

Je vaše pleť unavená, povadlá, jakoby šedivá nebo jí naopak dalo sluníčko pořádně zabrat? Máme pro vás pár jednoduchých a praktických triků, jak jí rychle pomoct, aby byla znovu krásná a především zdravá.

1. Dejte pleti napít

Lidské tělo obsahuje cca 70 % vody, je tedy pochopitelné, že bez ní to nejde a pokud mu nedodáme minimálně dva litry denně, buňky nemohou správně fungovat a postupně chřadnou, což se rychle odrazí na kvalitě kůže, hlavně na obličeji. „Vodou se však dá naopak i skvěle mládnout. Doporučuji ochutit si ji čerstvě vymačkanou citronovou šťávou – využít ovšem můžete i tu z jiného ovoce a zeleniny. Lžička na 1 litr sníží tvrdost vody a zvýší se využitelnost minerálů pro naše tělo. A naopak zcela zapomenout na sladké vody i džusy, které mají vysoký obsah cukru a tělo velmi zatěžují,“ radí výživový poradce Martin Škába.

2. Jezte častěji a pomalu

Pokud patříte mezi ty, kdo jí přes den minimálně a večer pak vyplení ledničku, vězte, že své pleti dáváte více než zabrat. Jsou prokázány pozitivní účinky na kůži u lidí, kteří se nárazově nepřejídají, ale naopak jedí pravidelně a pomalu.

3. Čištění potřebuje pleť i tělo

Pravidelné čištění potřebuje nejen pleť, ale taky naše tělo, konkrétně tlusté střevo a játra. „Jednou ročně je dobré podstoupit mechanickou detoxikaci formou tzv. hydrocolon terapie neboli odborným výplachem tlustého střeva. Dávno se nejedná o nijak nepříjemnou záležitost, jak si mnoho lidí myslí a tato metoda má své kořeny už v kultuře dávných civilizací,“ upozorňuje Martin Škába s tím, že tělo pak doporučuje ještě pomocí bylinek zbavit parazitů, a plísní, o kterých ani nevíme, ale naše tělo velmi intoxikují.

4. Zeleninové šťávy a vláknina dokážou zázraky

Velkými pomocníky při dlouhodobé očistě jsou extrakty z červené řepy, grepového jadérka, ostropestřce mariánského, petržele, pampelišky i kurkuma obsažená v koření kari či rozemleté lněné semínko – to můžete přidat do libovolného jídla. Do svého jídelníčku zařaďte zeleninové šťávy. Koupíte je v obchodech se zdravou výživou nebo si je můžete doma odšťavnit. Krásně se zregeneruje celé tělo i pleť. Co se potravin týká, zaměřte se na ty bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, luštěniny, semínka), hodně pijte a hlavně se hýbejte.

5. Pozitivní myšlení prokazatelně omlazuje!

Vědecky je prokázáno, že psychika ovlivňuje vzhled člověka z 90 %. To, jak přemýšlíme i to, nač myslíme, zásadně ovlivňuje náš život. A s tím souvisí i naše zdraví a potažmo tedy i kvalita kůže. „Pokud se budu pořád rozčilovat, vidět všechno černě a především trápit se maličkostmi, nezůstane to bez následků. Věřím, že vše začíná představou, z níž postupně vznikne obraz toho, co chcete – a je jen na vás, zda toho dosáhnete. Tak zvanou afirmační techniku si můžete vyzkoušet i při smýšlení o vaší pleti. Pokud na ni budete myslet jako na hebkou a zdravou a dodržíte výše zmíněné rady, prostě taková bude,“ uzavírá Martin Škába.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.