Co štve české ženy na mužích: Máte to stejně?

Co štve české ženy na mužích: Máte to stejně?

Podívejte se na následující desatero, které vzešlo z průzkumu, ve kterém odpovídaly české ženy. Vadí tyto problémy i vám, nebo vás jen tak něco nerozhází?

Problém: Nedostatek empatie

Většině Češek, které jsou nespokojené v partnerství, vadí nedostatek empatie ze strany partnera. Muži se nedokážou dostatečně vcítit do ženiných pocitů, jejich problémy bagatelizují. Mají tendenci řešit vše až příliš rozumově, rychle a tvrdě. V lásce jsou necitliví.

Problém: Šovinistický přístup

Arogance, nadřazenost, či tendence rozkazovat… Řadě žen vadí, že je jejich partner staví do nerovnoprávného postavení, kdy tím podřízeným je samozřejmě žena. Často to souvisí s pracovním úspěchem mužů a jejich financemi – já platím, ty poslouchej!

Problém: Málo komunikace

Častým trápením žen je nedostatečná komunikace v partnerství, respektive její snižující se frekvence. To, že na začátku vztahu si společně dokázali povídat dlouhé hodiny, ale po letech se jejich hovory omezily na technické řešení chodu domácnosti atd. S mužem si prostě nepopovídáte, na to je třeba najít si kamarádku.

Problém: Přestávají si jich vážit

Přibližně každá šestá žena přiznává, že si partnera po letech přestává vážit. Častým důvodem jsou finance a mužovo zaměstnávání – dříve prostě vypadal perspektivněji.

Problém: Nedostatek společných aktivit

Málo volného času, který by partneři trávili společně – to je další častá bolístka žen. Mnohdy se ženám zajídá partnerovo velké pracovní vypětí, ale častěji nadávají na to, že volný čas tráví každý zvlášť. Většinou za to prý mohou muži.

Problém: Neochota starat se o domácnost

Tato vada často souvisí s bodem č. 2. Ženy si po čase (hlavně poté, kdy děti opustí rodné hnízdo) začnou připadat jako pouhé posluhovačky, které se jen starají o partnerovo blaho, ale jejich tužby přitom bývají nevyplněné.

Problém: Povalečství

Svléknout do trenýrek, lehnout si na gauč, pustit televizi a přepínat programy až do usnutí, popřípadě s rukou v pytlíku s brambůrky – něco takového ženám pije krev ve velkém. Zajímavé přitom je toto: Noviny a časopisy běžně šíří klišé o tom, že ženy štve, když se partner dívá na fotbal nebo hokej. Realita je ale taková, že ženám to v partnerství zpravidla vůbec nevadí, pokud je partner nezanedbává jinak a není gaučový povaleč.

Problém: Lhaní, nedochvilnost, nespolehlivost

Lžeme všichni a občas to není na škodu, pokud jde o rozumnou milosrdnou lež. Lžou i ženy, ale přitom je právě tahle vlastnost na jejich partnerovi rozčiluje jako čert. Ženy si také často stěžují na nedochvilnost a nespolehlivost svých drahých poloviček.

Problém: Vřelý vztah k alkoholu a cigaretám

Ženám v partnerství často hodně vadí, že jejich muž pije a kouří. A pozor – nemluvíme o alkoholicích, ale i o příležitostných pijanech. Ženy prostě nemají rády, když se jejich protějšek dopotácí z baru nasáklý lihem a cigaretovým kouřem.

Problém: Nedostatek zájmu o sex

Na závěr jsme si nechali to, co trápí každou druhou ženu. Potvrzuje se stará známá pravda o sexuálním elánu mužů (vrchol po dvacítce) a žen (vrchol po třicítce). České ženy v partnerství často strádají nedostatkem sexuálního zájmu ze strany svých partnerů, a tedy i nedostatkem orgasmů.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.