Tělo očistěte nejen na jaře, ale také vždy po nemoci

Tělo očistěte nejen na jaře, ale také vždy po nemoci

Také jste na podzim či v zimě zápolili s nepříjemným nachlazením, chřipkou, angínou, zápalem průdušek či další nemocí? I když jste chorobu z těla vyhnali, po použití antibiotik či antivirotik (chemického či přírodního charakteru) je váš organizmus oslaben a doslova skládkou mrtvých virů a bakterií.

I když vám léky od nemoci pomohou, zanechají v těle nejen svou stopu, ale také mrtvé viry
a bakterie, které se z organizmu jen velmi těžko vylučují. Svým rozkladem do těla uvolňují toxiny
a tím jej zatěžují, oslabují a mohou dokonce přispět i k vzniku dalších onemocnění.

Někteří pacienti s oslabeným imunitním systémem trpí po podávání léků tzv. Jarisch-Herxheimerovou „Herx“ reakcí (projevující se bolestí končetin, pocitu chřipky, náhlou velmi zánětlivou reakcí, aj.) – kterou způsobuje právě masivní vymírání bakterií a uvolnění toxinů do těla rychleji, než jej může pohodlně zvládnout. Očista těla se doporučuje například i v případě onemocnění chlamydiemi.

Proto je důležité z organizmu toxiny odstraňovat, při delší léčbě raději i průběžně.

„Detox pro naše tělo znamená jakýsi “úklid” organizmu, kdy za pomoci očistné kúry dochází ke zrychlení látkové výměny a k odstranění parazitů, které způsobují zažívací potíže a snižují vstřebávání důležitých látek v našem střevě. Kúra odstraní také toxické usazeniny v těle.
Při detoxikaci je dobré doplnit do organizmu některé vitamíny, minerální látky a antioxidanty, neboť při odstraňování těžkých kovů z organizmu musíme do těla dostat minerální látky vážící těžké kovy (selen, zinek, hořčík). Nejen při detoxikaci tak skvěle pomáhají přírodní “zelené potraviny” ideální je např. chlorella aj.,“ říká výživová poradkyně Ing. Alice Hynková.

Jak tedy tělo po nemoci očistit od toxinů a dodat mu potřebné látky pro restart?

Chlorella – tato sladkovodní řasa je výborná nejen pro klasické pročištění organizmu, ale i jako pomocník pro jeho detoxikaci od nežádoucích virů a bakterií.

Chlorella je účinná tím, že na sebe umí navázat řadu znečišťujících látek a to nejen v lidském těle, které tak pomáhá pročišťovat, ale také již při svém pěstování. Pokud tedy není např. 100% zajištěna čistota vody, dochází ke kontaminaci. Vzhledem k velké poptávce je nejčastěji dovážena z Číny, kde jsou obrovské pěstírny. Je zde ale velké riziko, že je dovezený produkt kontaminovaný. Obzvláště u chlorelly tedy pečlivě vybírejte a sledujte původ produktu. V tomto případě je lepší si raději o něco připlatit. Když už chceme pro své zdraví něco udělat, tak by to mělo mít smysl.

Chlorella se řadí do kategorie tzv. “zelených potravin“, které mají, vynikající nutriční vlastnosti. Obsahuje vysokou koncentraci bílkovin, antioxidantů, karotenoidů, chlorofylu a široké spektrum vitaminů, minerálů a stopových prvků. Je výborná k pročištění organizmu, podporuje funkci jater a trávení. Přispívá ke správné funkci imunitního systému a podporuje vitalitu.

Náš tip: Neobotanics® ČESKÁ CHLORELLA je 100% sladkovodní řasa, pěstovaná v čisté, průmyslem nezasažené oblasti jižních Čech, ve speciálních venkovních fotobioreaktorech pod záštitou Mikrobiologického ústavu Akademie věd České republiky. Jedná se o první a jedinou českou chlorellu s jasným původem a přísně kontrolovanou čistotou.

Díky unikátní metodě pěstování chlorelly v tenké vrstvě a využití slunečního záření obsahuje oproti jiným druhům pěstovaných např. v Číně vysoký poměr chlorofylu a karotenoidů, což dokazuje temně zelená barva prášku, která je na první pohled odlišná od jiných chlorell v práškové formě.

Aby bylo dosaženo nejlepších výsledků, je třeba užívat chlorellu dlouhodobě a pravidelně – ideálně jako měsíční kúru. Pokud vás nebaví každý den pít pouze ten samý nápoj, podívejte se na další možné recepty s chlorellou(viz příloha).

Jaké další pomocníky, kromě chlorelly, můžeme využít pro očištění organizmu?

„Vylučování toxinů podpoří výborně také sport (pocením se odvádí toxiny kůží), stejně tak sauna, masáže, lymfodrenáže, wellness i meditace mají při detoxikaci své důležité místo. Důležité je si udělat v této fázi čas pro sebe, zajistit tělu kvalitní potravu, pitný režim a dostatečný spánek (minimálně 7 hodin spánku v temné místnosti),“ doplňuje Alice Hynková.

V USA například, kromě chorelly, používají živočišné uhlí. To na sebe také umí navázat nežádoucí látky, ale tělu už nic nedoplní. Pro lepší pročištění se ještě doporučuje užívat jej alespoň ve spojení s hořčíkem.

Hořečnatá koupel – pro domácí použití se doporučuje Epsomská sůl. Je složena z minerálů hořčíku a síranu. Výzkumy prokázaly, že hořčík a síran se snadno vstřebávají přes kůži, proto jsou lázně v epsomské soli výbornou volbou, jak doplnit tyto minerály důležité pro tělo. Hořčík v těle hraje významnou roli při regulaci aktivity přes 325 enzymů, snižuje záněty, pomáhá funkci svalů a nervů a pomáhá produkovat serotonin, hormon zodpovědný za pocit pohody a štěstí. Sírany zlepšují vstřebávání živin, vyplavují z těla toxiny a zmírňují migrény.Pozor! Koupel by neměla být příliš horká! Před koupelí je dobré pokožku rozmasírovat suchým kartáčem.

Listová zelenina jako kapusta a zelí má skvělou schopnost zvýšit detoxikační aktivitu buněk v játrech.
Náš tip: Upravujte ideálně na páře – stačí pár minut (2-4min), aby si zelenina ponechala své účinné látky (enzymy). Přidejte mořskou sůl, černý pepř, pokrájené avokádo a extra panenský olivový olej.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.