Škodí káva očím? Ve Skandinávii jsou na tom nejhůř

Škodí káva očím? Ve Skandinávii jsou na tom nejhůř

Pijte kávu bez kofeinu, zachráníte si zrak. Zní to drsně, ale přesně takové je doporučení amerických výzkumníků, podle nichž příliš časté pití kávy poškozuje oční nerv a přispívá k rozvoji glaukomu. A to může v krajním případě vést až ke slepotě.

Pouhé tři šálky kávy denně výrazně zvyšují riziko rozvoje glaukomu, a to podle odborníků nemusí jít o kávu nijak extra silnou. Své závěry publikovali američtí výzkumníci v časopise Investigative Ophthalmology & Visual Science. Glaukom, lidově zvaný zelený zákal, se většinou rozvíjí coby důsledek poškození očního nervu. Stojí za ním vysoký nitrooční tlak v důsledku špatného odvodu tekutiny z oka. Oční nerv je přitom zodpovědný za přenos informací mezi okem a mozkem.

Experti z Brigham and Women’s Hospital v americkém Bostonu míní, že za zvyšování nitroočního tlaku mohou sloučeniny nacházející se v kávě, které, zjednodušeně řečeno, přispívají k zanášení kanálků, jež jinak oko odvodňují. Jde o typ poškození nazývané exfoliační syndrom. Zajímavé je, že káva bez kofeinu by měla být bez rizika, stejně jako další produkty, které někdy kofein nebo podobné látky rovněž obsahují, jako je čaj, coca‑cola nebo čokoláda.

Proč mají největší potíže ve Skandinávii?

Američtí výzkumníci vycházeli mimo jiné z nedávné studie, která ukázala, že exfoliační syndrom se nejčastěji vyskytuje ve skandinávských zemích, kde se zároveň vypije nejvíce kávy na světě. Existuje však více různých vysvětlení: za častější výskyt exfoliačního syndromu a následně zeleného zákalu může kombinace nízkých venkovních teplot a intenzivního slunečního svitu.

Nová studie nicméně sledovala více než 120 tisíc Britů a Američanů starších 40 let a zaměřila se na vztah mezi množstvím vypité kávy a rizikem rozvoje zeleného zákalu. Podle nich se prokázalo, že tři a více šálků kávy denně toto riziko výrazně zvyšuje. Podobně vysoké bylo riziko rovněž u žen s glaukomem v rodinné anamnéze. Glaukom postihuje každého stého člověka nad čtyřicet let a každého dvacátého staršího pětašedesáti. Mezi ohrožené patří například diabetici.

Očím vadí, srdci svědčí?

Ale ani varování před kávou samozřejmě není jednoznačné: letošní výzkum zveřejněný v New England Journal of Medicine pro změnu ukázal, že pití čtyř až pěti šálků denně nejspíše snižuje riziko rozvoje srdečních onemocnění, mrtvice a také cukrovky.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.