2 minuty denně stačí ke krásné pleti a zdravějšímu tělu!

2 minuty denně stačí ke krásné pleti a zdravějšímu tělu!

Triky, které opravdu fungují. Bez drahých krémů, kosmetiky a časově náročného cvičení se vám zlepší pleť, zdokonalí postava a jako bonus – posílí imunita. Stačí dvě minuty denně. Jak? Poradí vám modelky a jejich trenéři.

Vydržte ve vzporu

Předtím, než si dáte ranní sprchu, věnujte se dvě minuty tomuto jednoduchému cvičení. Lehněte si na břicho a zvedněte se na rukou, jako byste chtěli dělat kliky. Držte tělo v rovině, neprohýbejte se. Zkuste i další varianty vzporu. Zvedněte v této pozici jednu nohu či ruku, otočte se na bok a opírejte se o loket. Vydržte vždy 30 sekund a chvíli si odpočiňte. „Pevný střed je základ zdravého těla,“ vysvětluje důležitost cvičení David Kirsch, trenér Heidi Klum.

Jezte avokádo

Joanna Vargas radí modelkám a herečkám, jak se mají starat o svou pleť. Nejčastěji jim doporučuje jíst hodně avokáda! „Avokádem jsem posedlá. Dělá tak dobře pleti! Intenzivně ji totiž hydratuje zevnitř,“ vysvětluje Joanna.

Kartáčujte pleť za sucha

Stačí dvouminutová masáž těla před sprchou, abyste výrazně podpořili cirkulaci krve, stimulovali lymfatický systém, který odvádí toxiny z těla, dodali pokožce zdravou barvu a zároveň udělali něco pro její pevnost. Začněte u chodidel a pak v malých kruzích pokračujte směrem vzhůru. Teprve po masáži si dopřejte sprchu. Přesně tak to každý den dělá i Miranda Kerr.

Ochuťte si vodu

Abyste udělali něco pro své zdraví, nemusíte do sklenice s vodou přidávat pouze citronovou šťávu. Skvělé jsou i maliny, plátky okurky nebo máta. Je to jednoduchý trik modelek, jak přes den vypít víc neslazené vody.

Vsaďte na kurkumu

Důvodů, proč začít v kuchyni používat kurkumu, je tolik! Především ten, že jde o velmi silný antioxidant, který pomáhá v boji s některými typy rakoviny. Studie navíc dokázaly, že kurkuma v těle napravuje škody způsobené příliš tučným jídlem.

Vyvěste se

Trpíte bolestmi zad, ale do jejich pravidelného posilování se vám nechce? Pořiďte si domů žebřiny! Ano, ty, na kterých jste cvičili jako děti. Ve svých domácích posilovnách je mají snad všechny modelky. Stačí, když se na ně na dvě minuty denně pověsíte a tím posílíte záda a zlepšíte držení těla. Tato investice vás vyjde přibližně na 2 000 Kč.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.