Gelové lakování: Zajistí krásné, zdravé nehty a na dlouho!

Gelové lakování: Zajistí krásné, zdravé nehty a na dlouho!

Šetří čas, chrání nehty a výsledek je s nimi stejně precizní jako ze salonu. Gelové laky jsou novou star na ­poli manikúry a ­my jsme si ověřili, že je vážně stojí za ­to chtít. Už jen proto, že umí nehty nejen zkrášlit, ale i ozdravit.

Tyhle laky plní ty největší manikérské sny: neolupují se, nepraskají a jejich barva s ubíhajícími dny neztrácí na intenzitě. Zkrátka s nimi máte na dlouho postaráno o dokonalou manikúru. Povrch nehtů navíc díky gel-laku bude bezchybně hladký a lesklý po dobu 7 až 10 dnů. A to aniž byste musela řešit, jestli to náhodou neodnesou vaše vlastní nehty. Na rozdíl od klasické a v Česku pořád hodně oblíbené gelové modeláže totiž přírodní nehty neničí. Mají šetrnější složení a odpadá u nich nutnost celý nehet nejdřív razantně ztenčit bruskou. Gelové laky nehty naopak zpevňují a chrání, takže trpíte-li třepivými nebo lámavými nehty, jděte rozhodně do nich. Možná vás problémů zvládnou zbavit docela.

Jedna vrstva a ­dost

S gelovými laky, které seženete v drogeriích a parfumeriích, se pracuje skoro stejně jako s těmi běžnými. Díky hutnější textuře si ale pro dosažení intenzivního barevného výsledku obvykle vystačíte s jedinou vrstvou, kterou nanesete třemi tahy, středem nehtu počínaje a stranami konče. U naprosté většiny gelových laků se obejdete i bez vytvrzovací lampy, stačí lak jednoduše nechat zaschnout. K dostání jsou ovšem i speciální sady na gelové lakování. U nás je prodávají značky Sally Hansen nebo OPI a jejich součástí je i lampa, pod jejímž světlem necháte vrstvu barevného laku ztvrdnout.

Nutno podotknout, že tahle varianta vydrží ještě větší zátěž než běžné gel-laky a je téměř srovnatelná stím, co vám stran gelového lakování může nabídnout manikérka. Profesionální gel-laky jsou ale přeci jen šetrnější a také vydrží déle, a to až tři týdny. Toužíte-li po bezchybně nalakovaných přírodních nehtech, které vydrží dva až tři týdny, zeptejte se své manikérky na takzvaný Shellac. Jeho hypoalergenní složení nepoškozuje nehty, naopak je lehce zpevní a na rozdíl od klasického gelu je vhodný i pro lámavé nehty.

Gel-lak vs. gel

Největší výhoda gelových laků spočívá v tom, že se narozdíl od klasické gelové modeláže dají jednoduše odstranit obyčejným odlakovačem nebo v případě vytvrzovaných laků speciálním přípravkem. S odstraněním klasických gelových nehtů ani s jejich dodatečnou úpravou si přitom sama doma neporadíte a raději to ani nezkoušejte, jinak riskujete polámané nehty či kožní infekce. Gel se totiž na vaše přírodní nehty nanáší v několika vrstvách, z nichž se každá vytvrzuje ve speciální lampě. Základem je podkladový gel, následuje tvarující gel, který se aplikuje podle zvolené šablony, a přírodní nehet tak může prodloužit a upravit do požadovaného tvaru. Při dlouhodobém používání ale může gel oslabovat a ztenčovat vaše přírodní nehty a snižovat jejich přirozený lesk. Obnova poškozeného nehtu pak může trvat až šest týdnů. Jsou-li vaše nehty křehké a lámavé, doporučujeme neriskovat a nechat gelové nehty pouze nazvláštní příležitost. I v případě gelových nehtů se ale leccos mění: na trhu už existují itakové modelační přípravky, které mají vlastnosti jako gel, ale jsou stejně šetrné a snadno odstranitelné jako gel-laky. Takový je třeba systém Brisa Lite.

Pozor na ­záření

Rozhodnete-li se své nehty svěřit do rukou odbornice, poohlédněte se posalonu, kde manikérka na místo tradiční UV lampy na vytvrzování gelu nebo gel-laku používá modernější LED lampu. UV lampy totiž podle dermatologů mohou poškodit kožní buňky na rukou a urychlit vznik pigmentových skvrn podobným způsobem jako solárium. UV záření se vnich zpravidla nijak nereguluje, a vy tak netušíte, jak vysokému záření jsou vaše ruce vystaveny, natož abyste je mohla chránit nanesením ochranného krému. LED lampy mají navíc tu výhodu, že umí gel či gel-lak vytvrdit rychleji, takže ušetříte i pár minut. ­

Precizní lakování

Nosí se přirozeně krátké nehty. Vsaďte na klasický mandlový tvar nehtů nebo zvolte moderní business look, kterého docílíte spilováním hran nehtu do jemného obloučku. Dělá-li vám problém vytvarovat všechny nehty stejně, nechte to napoprvé na manikérce a pak už jen délku a tvar nehtů udržujte. Základní pravidlo zní: nestříhat, pouze pilovat. Při stříhání nůžkami můžou vzniknout na nehtech mikroskopické trhlinky a nehty se začnou třepit a lámat. Sáhněte proto raději po kvalitním pilníku ze skla či papíru a nehty pilujte od kraje ke středu a vždy pouze jedním směrem.

Všechny odstíny zimy

Trendem téhle zimy je nalakovat si nehty odstíny lilkově fialové, smaragdově zelené, čokoládově hnědé či vínově červené. Nic nepokazíte ani starorůžovou barvou, kterou naneste v několika vrstvách tak, abyste docílila syté barvy. Na speciální příležitosti se hodí laky s perletí, třpytkami a kovovými odlesky. Vybírat můžete ze zlaté a stříbrné klasiky, kdo si troufne, ať sáhne po ocelově modré, či dokonce černé barvě. Pro dokonalý vzhled zakončete úpravu nehtů aplikací průhledného ochranného gel-laku, který zajistí dlouhotrvající barvu a vysoký lesk.

TIPY KONDICE

 1. Avon Gel­ finish 3 v 1, 159 Kč
  Vyhlazuje, dodává intenzivní barvu už poprvní vrstvě azpevňuje nehty pro dlouhotrvající efekt gelové manikúry.
 2. Bourjois lak na nehty 1 Second, 209 Kč
  Gelově-silikonová textura kombinovaná s ultra precizním štětečkem zaručuje perfektní výsledek v rekordním čase.
 3. Maybelline Superstay gelový lak na nehty, 89 Kč
  Barva vydrží díky gelové technologii na nehtech až 7 dní.
 4. Dior Gel Coat lak na nehty pro lesk, 649 Kč
  Dodá nehtům vysoký lesk, pomůže je udržet pevné a eliminuje jejich třepení.
 5. Astor Perfect Stay Gel Shine, 79 Kč
  Gelové složení svlákny Lycra vytváří dokonalý povrch, který vydrží bezchybný jako po nanesení až 10 dní.
 6. Miracle gel Color Coat, Sally Hansen, 289 Kč
  Precizní manikúru vám zajistí až načtrnáct dní. Stačí nanést dvě vrstvy laku a nakonec vrstvu vrchního laku Miracle Gel Top Coat (289 Kč), který aktivuje vytvrzovací proces.

gel-laky

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.