Pražské cyklozvonění rozezvoní Prahu 25. září. Přidáte se?

Pražské cyklozvonění rozezvoní Prahu 25. září. Přidáte se?

Každý den vyrážejí do Prahy na kole tisíce lidí. Mezi cyklisty se řadí více než třetina obyvatel hlavního města (35 %), v každé pražské domácnosti se v průměru najde alespoň jeden bicykl. Na druhou stranu je tu stále hodně těch, kteří by alespoň občas na kolo rádi usedli, zatím ale neměli příležitost vyzkoušet si, že jezdit bezpečně po hlavním městě na kole je možné a navíc z toho můžou mít skvělý pocit.

motiv kolo s balonkyPro zkušené cyklisty i ty, kteří se k jízdě po městě zatím ještě odhodlávají, je určena akce, která se pod názvem Pražské cyklozvonění uskuteční poslední zářijovou neděli. Do A‑parku v areálu branických ledáren se sjedou skupiny na kolech z celé Prahy.

Den začne cyklojízdou

U této akce víc než u kterékoli jiné platí, že cesta může být zároveň i cíl. Hlavní totiž bude se na akci dostat! A to pochopitelně ideálně na kole. Místo konání přitom návštěvníci nemusí složitě hledat. Můžou se totiž spolehnout na zkušené průvodce, kteří je na místo bezpečně dovedou. Vyjíždět se bude z více než dvacítky míst po celé Praze. Přesné časy a místa srazů jsou uvedeny na www.cyklozvoneni.cz. Přiložena je i mapka, podle níž si každý snadno vyhledá nejbližší místo srazu. Trasy vedou po cestách, které jsou z velké části proznačené jako páteřní pražské cyklotrasy a v naprosté většině vedou po bezpečných cestách.

Účastníci dostanou příležitost projet si i čerstvě proznačenou Greenway Praha-Vídeň. Stačí se ve stanovený čas dostavit na určené místo, přidat se k partě a pod vedením průvodce bezpečně a včas dojet až k branickým ledárnám. Společná cyklojízda má spoustu dalších výhod každý si ověří, že jízda na kole po Praze může být bezpečná a zábavná. Trasy jsou dlouhé od 5 do 30 kilometrů, a projíždějí atraktivními místy, z nichž nejkrásnější jsou Prokopské údolí, Modřanská rokle, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka.

cyklozvoneni_vizual_sire_600

Na pódiu se vystřídají mistři kola a hudební skupiny

A co účastníky akce v cíli čeká? Program začíná v 11 hodin krátkým přivítáním všech zúčastněných. Ti se mohou pokusit překonat rekord v počtu cyklistických zvonků, které se společně rozezní na jednom místě. Průvodci programem v průběhu dne až do 16 hodin uvítají na pódiu hudební skupiny a uvedou atraktivní exhibiční cyklistická vystoupení. Velkým lákadlem programu bude jistě cyklotrialová exhibice dvojnásobného mistra světa v biketrialu Josefa Dresslera, která přijde na řadu ve 14 hodin.

Testovací jízdy na elektrokolech i koloběžkách

Mezitím bude probíhat program pro celou rodinu, nudit se nebudou dospělí ani děti. Zhlédnou například představení Městské policie, včetně práce s koňmi, exhibici na pumptrackuv podání legendárního Michala Márošiho nebo vystoupení historických kol. Děti i dospělí dostanou příležitost vyzkoušet si také něco nového, ať už půjde o jízdu na elektrokole, řádění na pumptracku nebo otestování si fyzické kondice a zdravotního stavu. Pro děti je přichystána soutěž na koloběžkách, všichni společně se pak mohou vrhnout do zkrášlování strohého betonového areálu branických ledáren. Ve stánku street artu získají barvy a vše potřebné, je tedy téměř jisté, že večer bude dosud šedivý prostor změněný k nepoznání.

motiv mesto

S historickými koly po lávkách Pražského okruhu

Kdo si bude chtít jízdu na kole jaksepatří užít, může se připojit ke spanilé jízdě historických bicyklů, kterou v rámci Pražského cyklozvonění pořádá Veteran Bicycle Club. Trasa v délce 16 kilometrů povede po bezpečných cyklostezkách. Projíždět se bude i po lávkách zavěšených pod mosty na Pražském okruhu, účastníci si tak užijí i naprosto netradiční pohledy na město.

Kdo si hraje nezlobí

Nachystán je i další doprovodný program, v rámci něhož bude možné otestovat nové modely jízdních kol značky Author, a to nejen kola silniční a horská, ale i fatbiky, dětská kola a čím dál populárnější elektrokola. Jelikož je akce určená pro celé rodiny, na své si přijdou i nejmenší návštěvníci, pro které bude připraven skákací nafukovací hrad a klouzačka. Tipy na výlety i čerstvě vydané cyklomapy celé Prahy budou na místě pro každého zdarma, stejně jako bezplatný základní servis kol, který zajistí pražský Bajkazyl.

417

Nejen cyklisté jsou vítáni!

Na závěr je třeba zmínit, že vítáni jsou i účastníci, kteří na Pražské cyklozvonění dorazí pěšky, a že vstup je po celou dobu konání akce zdarma.

Kdy: 25. září 2016

Kde: A-park, Ledařská ulice, Praha 4 – Braník

Více na www.cyklozvoneni.cz, Facebook: www.facebook.com/cyklozvoneni

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.