Přišli jsme na to, co stojí za krásou francouzských celebrit

Přišli jsme na to, co stojí za krásou francouzských celebrit

Francouzky jsou vyhlášené svou krásou, která má působit nenuceně, i přes to, že jsou za ní hodiny "tvrdé" práce...

Ke kadeřníkovi každý měsíc

I kdyby na chleba nebylo, řekla by vám Catherine Deneuve nebo Audrey Tautou. Ale neznamená to, že si Francouzky libují v přelakované vyumělkovanosti. Naopak. „Milují přirozenost. Vlasy si nemyjí každý den, a to i když jdou cvičit,” tvrdí Odile Gilbert, jedna z nejslavnějších kadeřnic Francie.

Na krémech se nešetří

Každá Francouzka ví, že hydratace je základ. Proto pije hodně čisté vody a kupuje nejkvalitnější hydratační krémy. V posledních letech se ve Francii stalo módou kupovat kosmetiku v lékárně. I modelka Laetitia Casta tam pro ni chodí a mluví o sobě jako o „pharmacy girl”. Když už se vám poštěstí a zavítáte do francouzské lékárny, nekupujte si pouze pleťový krém. Zkuste i zázračnou mastičku, na jejíž účinky spoléhají snad všechny slavné modelky. Nejen ty francouzské. Jmenuje se Homeoplasmine a zabírá jak na pupínky, tak na suchou pleť.

Mýdlo je tabu

S hydratací pleti souvisí i další tajemství krásy Francouzek: Nikdy na obličej nepoužívají mýdlo. Nikdy! Herečka Léa Drucker na jeho adresu dokonce řekla: „V den, kdy jsem ho přestala používat, se mi změnil život.”

Umění detoxu

Francouzky jsou opravdovými mistryněmi detoxu. Milují pročisťující čaje, různé přírodní výtažky, šťávy a samozřejmě i lázně. Jejich návštěva je pro ně nezbytností, za wellness služby utrácejí stejně rády jako za luxusní pěsticí kosmetiku a parfémy. Zároveň se snaží jíst pouze čerstvé potraviny.

Jez do polosyta

Jaké je skutečné tajemství štíhlých postav Francouzek? Je to jednoduché: jedí malé porce. Dopřávají si skvělé jídlo, ale nepřejídají se.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.