S antikoncepcí ženy přitahují jiní muži než bez ní

S antikoncepcí ženy přitahují jiní muži než bez ní

Víte, jaký vliv má hormonální antikoncepce na to, jaké protějšky si volí ženy, které ji užívají? A je jedno, zda v pilulkách nebo třeba v podobě náplasti. Pečlivě si vybírají partnery, navazují s nimi dlouhodobé vztahy, ale nakonec s nimi stejně nevydrží. Důvod? Zejména nudný sex. Kdyby totiž žena antikoncepci nebrala, vybere si rovnou úplně jiného muže, který ji bude vzrušovat daleko více.

Tvrdí to alespoň vědci z univerzity v britském Stirlingu, kteří chtěli vědět, zda hormonální antikoncepce nějak ovlivňuje sexuální chování žen. A snažili se zjistit více než jen už poněkud obehrané tvrzení, že pilulka ženy sexuálně osvobodila, protože už nemusí mít strach z toho, že neplánovaně otěhotní.

Vztah dobrý, ale sex za nic nestojí

Výzkumník Craig Roberts jejich zjištění shrnul jasně. „Ženy, které si vybírají partnera v době, kdy užívají nějakou formu hormonální antikoncepce, se mohou dočkat toho, že nebudou příliš spokojeny se svým sexuálním životem, ale jinak jim takový vztah může velmi vyhovovat.“ Ukázalo se také, že vztahy navázané „pod vlivem“ uměle dodávaných hormonů jsou trvanlivější, v průměru vydrží o dva roky déle než ty, které navazovaly ženy neužívající hormony.

Nuda v posteli

Jenže co je to platné, když nespokojenost se sexuálním životem může nakonec převážit? Takže i tyto vztahy se nakonec často rozpadají, navíc za dramatických okolností a v době, kdy to pár sám ani jeho okolí nečeká. Spouštěčem může být nuda v posteli, na čemž se možná nezdá být nic divného, ale ve skutečnosti je to složitější. Důležitá totiž není nuda sama, ale to, co je za ní.

Jinak, než příroda chce

Podle vědce Robertse je celkem jasné, že pilulky mění to, o čem mluvíme jako o vzájemné chemii mezi lidmi. Přirozené je, že ženy přitahují muži, kteří se od nich geneticky liší, protože tak stoupá pravděpodobnost, že spolu zplodí zdravé dítě. Pilulky však účinkují přesně opačně, ženy začnou přitahovat geneticky podobní muži, což je něco, o co příroda zrovna dvakrát nestojí. Zdá se však, že si nakonec prosadí svou.

Vztah končí rozchodem. Nebo založením rodiny

Problém však tkví v tom, že se to často stane v momentě, kdy žena pilulky vysadí, protože se svým dlouholetým partnerem hodlá počít dítě. Místo toho však může zjistit, že jí přestává přitahovat, což buď záhy končí rozchodem anebo spolu lidé sice zůstanou a založí rodinu, avšak jejich sexuální život už není to, co býval. Možná ho však může spravit návrat k pilulkám. Bohužel to však působí i opačně – sexuální souhru dvou lidí, kteří se přitahují, může ukončit to, že žena začne užívat hormonální antikoncepci. Pilulky však obviní málokdo, spíše si žena řekne, že to zkrátka ještě nebyl ten pravý.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Marie | 06. 12. 2011 v 13:05

    Je to tak. Dřív jsem tomu nevěřila, ale teď mám jistotu, že hormonální antikoncepce hodně ovlivňuje to, jak se holka cítí. Přestala jsem ji brát ze zdravotních důvodů a teprve pak mi došlo, jak jsem kvůli práškům byla otupělá, unavená, i partner na mě poznal, že jsem odtažitá, což jsem předtím nebyla!

  2. Kamila | 06. 12. 2011 v 12:12

    Ano toto se mi přesně stalo. Přestala jsem brát antikoncepci, abych s přítelem mohla otěhotnět. Po porodu a poté co jsem si nechala dát tělísko jsem zjistila, že mě můj současný partner nepřitahoval. Jsem přesvědčená, že na vině byla antikoncepce.