Máme pro vás 10 tipů pro mladší vzhled

Máme pro vás 10 tipů pro mladší vzhled

Sepsali jsme pro vás seznam deseti tipů na mladší vzhled. Zkuste jich aplikovat alespoň pár a uvidíte, že se okolí nebude stačit divit a hlavně vy se budete cítit mnohem lépe.

Člověk nemusí hned chodit na facelift, aby vypadal mladší, ale nějakou energii si to vyžádá. Vyzkoušejte i vy některý z následujících kroků.

1. Používejte opalovací krém

Je to tak. Sluneční paprsky jsou nejčastější příčinou předčasného stárnutí kůže: prohlubují vrásky, kůže kvůli nim ochabuje a objevují se na ní pigmentové skvrny. Kůže má velké regenerační schopnosti, ale dva týdny u moře strávené na pláži už sama zvládnout nemusí. Proto volte přípravky s vysokým faktorem ochrany proti UV záření.

2. Noste sluneční brýle

Tmavé brýle nejenže ochrání vaše oči, ale také jejich okolí, kde se jinak, například vlivem jejich mhouření, prohlubují vrásky. Tvorbu vrásek může zpomalit také používání anti-aging krémů.

3. Loupejte se

Se zvyšujícím se věkem se výrazně zpomaluje samoobnovovací schopnost pokožky: její buňky se nemění tak rychle, takže výsledkem je hrubší a sušší kůže, kvůli čemuž vypadá pleť méně zářivě. Proto vsaďte na jemný, ale pravidelný peeling – zvolte nějaký přírodní. Pravidelné obrušování navíc zvyšuje pevnost i pružnost pokožky.

4. Snažte se, aby byla vaše hmotnost stabilní

Kolísání hmotnosti kůži nesvědčí a může se stát, že po x-tém pokusu už se prostě do původního tvaru nestáhne.

5. Nekuřte

Kouření poškozuje naši pleť podobně jako slunce, ale na rozdíl od slunečních paprsků jí v menším množství ani nijak neprospívá. Naopak zvyšuje výskyt volných radikálů v těle, které napadají zdravé buňky a výsledkem je mimo jiné předčasné stárnutí kůže, u kuřáků navíc jakoby její zešednutí.

6. Uberte cukru

Teď nejde o hmotnost, ale zdá se, že nadměrná spotřeba cukru oslabuje přírodní obranné mechanismy pokožky, protože nesvědčí zpevňující kolagenové vrstvě. Výsledkem je ztráta pevnosti a pružnosti pleti.

7. Aby byly bílé

Tohle už přímo se zdravím či stárnutím nesouvisí, ale je fakt, že kdo má bělostné zuby, vypadá mladší a zdravější. Můžete si je vybělit sama (běžné bělicí pasty ale moc efektivní nejsou), případně si zaplatit bělení u profesionálů.

8. Změňte účes!  A třeba i barvu vlasů

Některé ženy mění účes jen tehdy, když je dostihne nějaká životní krize, ale to není nejlepší přístup. Podobně jako většinou nenosíte roky stejné oblečení, neměli by lidé léta nosit ani stejný účes. Neznamená to ovšem, že s věkem je vždy nutné vlasy zkracovat (i když právě to vám může pomoci výrazně ubrat roky), zázraky někdy dokáže i změna barvy vlasů.

9. Pozor na chloupky

Je to bohužel tak, že i ženám se už někdy od třiceti pětatřiceti let na obličeji objevují chloupky, které je dříve netrápily. Typicky pod nosem, ale také třeba na bradě, krku či po stranách tváří. Nejrychlejším řešením je depilační krém (pozor na alergie), účinné je i domácí vytrhávání, ale dlouhodobější efekt přinese jejich odstranění laserem.

10. Dostatek vhodných tekutin rozhoduje

Tahle rada už je tak trochu evergreenem, jenže je opravdu účinná. Kdo málo pije, bude vypadat strhaněji. Řeč je samozřejmě o vodě či čaji. Sladké nápoje nejsou nic moc a bohužel našim rysům nesvědčí ani přemíra alkoholu, která naopak může způsobit například to, že člověk druhý den působí poněkud otekle.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.