Poradíme vám, jak vybrat dobrý dětský batoh

Poradíme vám, jak vybrat dobrý dětský batoh

Výletová sezóna je za dveřmi (a je také dost možné, že díky krásnému počasí vypukla již před časem), a tak je potřeba se na ni připravit. K výbavě jistě patří batoh, do kterého uložíme vše potřebné. Pokud se chystáte pořídit vlastní zavazadlo i dětem, máme pro vás tipy, jak na to, abyste jim nepřivodili zbytečné bolesti zad, a aby je nošení vlastní sváči a pití bavilo.

1. Važte raději třikrát…

Dítě může bez negativních dopadů na zdraví nést maximálně 15 % své tělesné hmotnosti. Proto je důležité, aby těžký nebyl už samotný dětský batoh. Před výletem raději také vždy zkontrolujte, co si dítě do batůžku vložilo, a případnou nadbytečnou zátěž zredukujte.

 2. Velikost rozhoduje

Při výběru dětského batohu je nejdůležitější vybrat jeho správnou velikost. Ta vychází z tělesných dispozic dítěte a batoh by neměl výškově ani stranově přesahovat jeho záda. U každého batohu najdete údaj o jeho vnitřním objemu v litrech, některé batohy lze rozepnutím zipů ještě zvětšit, v tom případě se uvádějí čísla dvě.

Batoh Devan prodává Skibi.cz za 1080Kč.3. Pozor na páteř!

Velmi důležité je také to, aby měl dětský batoh zádovou část tvarovanou s ohledem na anatomické zakřivení páteře. Dětská kostra se ještě vyvíjí a špatně tvarovaná zádová část batohu by mohla při dlouhodobém používání narušit správný vývoj páteře. Většina batohů od předních outdoorových a sportovních značek tento požadavek dnes už naštěstí naplňuje, pozor je potřeba si dát při nákupu levných batohů, například v supermarketech. Tržnicím s levným zbožím z Asie se v tomto případě rozhodně vyhněte.

4. Nastavitelné popruhy

Aby mělo dítě na zádech batoh ve správné pozici, musí mít bezpodmínečně nastavitelné ramenní popruhy. Jen s nimi totiž můžete batoh přizpůsobit tomu, jak dítě roste (a že to může být rychle velmi aktuální otázka). Kvalitní batohy mají dnes rovněž bederní a hrudní popruhy, které jsou obzvlášť důležité u malých dětí ještě předškolního věku. Batoh pak dětem nebude sjíždět ze zad, bude bezpečně zafixovaný.

M61895 Mini MULE Chili Pepper Flames5. Jako malí velbloudi

Batohy s pitnými vaky jsou velkým trendem, a to nejen u batohů pro dospělé. Jde o batůžky, které v sobě mají zabudovaný rezervoár na nápoj, který se pije pomocí hadičky vyvedené na popruhy batohu.

Dítě je tak zásobeno dostatečným množstvím tekutin (většinou 1,5l) i na delší výpravu, pití hadičkou je baví a oceníte je i na cyklovýletech, kdy dítě může pít bezpečně i za jízdy.

 

6. Vychytávkám se meze nekladou

Výrobci se dnes předhánějí zejména ve vychytávkách, které zpříjemní a usnadní používání batohu. Zaměřte se proto na řešení úložného prostoru: na dostatek menších kapes na roztřídění drobností, poutko na klíče apod.

Další důležitou věcí, na kterou byste se při výběru batůžku měli zaměřit, jsou reflexní prvky zvyšující viditelnost dítěte a tím také jeho bezpečnost při pohybu po silnicích. V případě deště oceníte integrovanou pláštěnku na batoh, která zamezí namočení jeho obsahu. Některé batohy jsou dnes vybaveny plastovými svačinovými boxy, které chrání jídlo před rozmačkáním či vysypáním.

Vytvořeno ve spolupráci se specializovaným serverem Skibi.cz, který se zaměřuje na správné oblékání a obouvání dětí. Zdroj a foto: www.skibi.cz

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!