Dubnová Kondice: Nesnáším mléko!

Dubnová Kondice: Nesnáším mléko!

Mléko je zdravé a pro organismus cenné. Jenže každému desátému je po něm špatně. Jedná se o takzvanou laktózovou intoleranci, kterou trpí stále více lidí. To ale neznamená, že je s mlékem, sýry a jogurty nadobro konec. Jen si o to pečlivěji začnete vybírat.

Vedle alergie na lepek je to právě nesnášenlivost laktózy, kterou trpí velké procento současné populace. Odhaduje se, že v České republice je to až deset procent lidí. Pro ně může být konzumace kravského mléka, potažmo mléčných výrobků, v krajních případech i nebezpečná.  Způsobuje žaludeční křeče, nadýmání, pocity tlaku v břišní dutině, ale také kožní vyrážky, bolesti hlavy, malátnost či celkovou slabost organismu. Jako první logické řešení se nabízí vyškrtnout z jídelníčku všechno, co mléčný cukr neboli laktózu obsahuje. Protože právě laktóza tohle všechno způsobuje. To by ale byla velká chyba. Protože nic není pouze černé nebo bíle, takže i lide s laktózovou intolerancí, pokud budou při výběru potravin opatrní a pečlivě si přečtou  jejich složení, mohou některé mléčné výrobky konzumovat.

Mýtus č. 1: Je to forma alergie

O alergii jako takovou se nejedná. Ve většině případů jde o intoleranci neboli nesnášenlivost laktózy, kdy trávicí trakt nemocného není schopen zpracovávat laktózu, tedy mléčný cukr. U zdravého člověka je v buňkách  tenkého střeva produkován  enzym laktáza, který mléčný cukr rozštěpí na jednodušší cukry galaktózu a glukózu. Pokud však tento enzym v tenkém  střevě chybí, nemůže k štěpení a následnému vstřebávání laktózy docházet. Nerozštěpený  a nevstřebaný cukr pak dráždí tlusté střevo.

O dalších mýtech týkajících se nesnášenlivosti mléka se dočtete v dubnovém vydání časopisu Kondice, které je právě na stáncích!

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.