Sedm zásad pro hezčí křivky

Pevné tělo je nejen sexy, ale i zdravé. Je známkou toho, že máte v pořádku svalstvo. Zeptali jsme se čtyř odbornic na krásu a zdraví a zjistili, jak ho získat. Ze všeho nejdřív si pořiďte zpevňující krém a začněte pořádně pít.

Pevné tělo je hlavně otázkou svalů. Ty ochabují nejen s věkem, ale i v okamžiku, kdy nemají co na práci – tedy když se nehýbeme. Ztrácejí nejen elasticitu, ale i pružnost a objem. Naše tělo pak přichází o pěkné křivky. Jak na tom aktuálně jste, můžete zjistit u fyzioterapeuta.

Počítač vám poví, co dál

Jejich služby nabízí většina dobrých fitek. Důkladný obrázek si uděláte i díky takzvané MFK metodě, při které vás fyzioterapeut nejprve prohlédne a pak pomocí počítačového softwaru vytvoří mapu vašeho svalstva. Na ní vám ukáže všechna ochablá místa. Pracují s ní například v pražském Lékařském centru pro diagnostiku a léčbu pohybového aparátu.

Velkou výhodu mají sportovci, kterým svaly začnou ochabovat až čtvrt roku poté, co s pohybem sekli. Lidem, kteří se hýbou jen čas od času, už po měsíci. „Nemusí to ale platit stoprocentně, roli hrají i geny. Každý se rodíme s jinou elasticitou a  nastavením svalů, proto někomu svaly při stejném životním stylu ochabnou rychleji a  někomu pomaleji,“ vysvětluje fyzioterapeutka Lucie Sluková ze studia Esothea.

Popostrčte metabolismus

K ochablým svalům se samo sebou přidá i pokožka. Pokud se na  ní objeví celulitida nebo začne ztrácet pružnost, celkový dojem ochablosti to ještě zvýrazní. Svaly i  pokožka se ale dají opravit nebo alespoň výrazně vylepšit. Jen je třeba bojovat na všech frontách.

1. Jezte pravidelně malé porce

Pět menších porcí jídla v pravidelných intervalech udělá s vaším tělem divy už samo o sobě.

2. Pijte vodu a čaje

Ideálně 2-3 litry denně. Tekutiny z vašeho těla vyplaví škodliviny a usnadní hubnutí. Nejlepší je čistá voda nebo bylinkové a ovocné čaje.

3. Choďte pěšky do práce

Rychlejší chůze je skvělý způsob, jak spálit tuky. Takže proč ne hned po ránu?

4. Pořiďte si masážní žínku

Nezbytná je zvlášť tehdy, když vás trápí povadlá kůže nebo obliny. Žínka v kůži rozproudí krev i mízu a rychle ji vyhladí.

5. Střídejte teplou a studenou vodu

Pokud má vaše sprcha speciální masážní  hlavici, můžete v problémových partiích  navíc přidat i silnější proud vody.

6. Mažte se dvakrát denně

Zpevňující krémy vyhladí a vypnou pokožku. Postavte si ho na noční stolek a mažte se ráno i večer.

7. Hýbejte se

Pevné tělo je nejen sexy, ale i zdravé. Je známkou toho, že máte v pořádku svalstvo. Zeptali jsme se čtyř odbornic na krásu a zdraví a zjistili, jak ho získat. Ze všeho nejdřív si pořiďte zpevňující krém a začněte pořádně pít. Ideálně třikrát týdně alespoň po půl hodině. Zkuste jógu nebo flowin, které vaše tělo zpevní doslova od hlavy k patě.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.