Sám sobě terapeutem

Bachova květová terapie je velmi vhodným prostředkem k harmonizaci, používají ji mnozí psychologové a psychosomatici, mezi jinými například i lékaři Helena Máslová a Jan Hnízdil. Základních 38 esencí využije při terapii jedině školený terapeut, ale kombinovanými esencemi od BioBachovek můžete některé standardní problémy zharmonizovat i sami.

Jak vypadá terapeutické sezení s BioBachovkami

Jedná se o rozhovor mezi terapeutem a klientem, ve kterém se řeší současný psychický stav klienta, problém, který ho trápí a jenž by rád změnil. Samovolně o sobě vypráví a přiřazuje k jednotlivým událostem emoce, které ho v tu danou chvíli zastihly. Terapeut vede rozhovor tak, aby na konci sezení, které trvá 30 – 60 minut, vznikla kombinace maximálně 7 základních esencí, jež zharmonizují současný psychický stav klienta. Základní esence v bio kvalitě značky Les Fleurs de Bach mají podle mnohých terapeutů rychlejší nástup účinku než ty bez certifikace.

Může se stát, že terapii vyhledá člověk, který má problém popisovat své emoce, v tomto případě se při sezení ptá více terapeut. Hodně emočních dysbalancí se také dá odvodit od vzniklých symptomů (bolestí kloubů, časté bolesti hlavy, problémů s kůží, se srdcem apod.). Symptomy (nemoci) totiž velice úzce souvisí s povahou člověka nebo s událostmi, které prožil.

V mixovací lahvičce dostane na konci sezení klient svou namíchanou esenci zakonzervovanou lžičkou bio koňaku. Následně ji užívá jako kúru cca 3 týdny 4×4 kapky denně nebo 12 kapek do celodenního nápoje. Pokud má někdo problém s obsahem alkoholu, doporučuje se kapat esenci do horkého nápoje, odkud se alkohol vypaří.

V případě, že je problém klienta složitější (hlubší), je třeba se věnovat při každém sezení aktuálnímu problému – opakovaná sezení s terapeutem a následné pobírání kúr se tak přirovnává k odlupování vrstev cibule, až se terapeut a klient dostanou k samému jádru všech potíží. Vyladěním současných negativních emocí se totiž mohou projevit hlubší prožitky, které dotyčného postupem času dostávaly do vážnějšího a vážnějšího stavu.

BioBachovky můžete zkusit i bez terapeuta

Značka Les Fleurs de Bach nabízí ve svém portfoliu 22 zkombinovaných esencí, které pomáhají na ty nejběžnější problémy. Seženete je v lékárnách – máte je tedy v jakémkoliv koutě České republiky na dosah. Tyto esence jsou zvláště vhodné pro lidi, kteří se neradi svěřují nebo jsou vhodným doplňkem k esencím na míru. Kombinované esence využívají i lidé, kteří jsou schopni připustit si své nedostatky a chtějí si pomáhat přírodní šetrnou metodou.

Z praxe Bachovy květové terapie

Když přijde k terapeutovi maminka s dítětem, které má třeba problém s dávením jídla, je vhodné se nejprve věnovat psychice maminky. Mamince, která je neustálá dietářka a velmi pracovně vytížená manažerka, terapeut namíchá esenci na míru a dítěti může dát i bez pohovoru kombinovanou esenci na posílení sebedůvěry s názvem Sebedůvěra.

Dalším příkladem je dívka těsně před svatbou, kterou osamělá kamarádka zrazuje od tohoto životního kroku a ona sama si není svým rozhodnutím jistá, protože s partnerem vyvstávají občasné problémy při milování. Terapeut této mladé dámě namíchá esenci na míru a přidá kombinovanou esenci Libido, která se postará o harmonizaci sexuálního života.

Má-li vaše dítě problém s pozorností, dříve než navštívíte terapeuta, vyzkoušejte Kombinovanou esenci Koncentrace, která tento problém pomáhá velmi dobře zharmonizovat.

Kombinované esence vám mohou pomoci i v jiných životních situacích, při návratu do práce po mateřské oceníte Sebedůvěru; nastupuje-li vaše dítě do školky a vy to těžce snášíte, pomožte si Závislostí; nemůžete-li v práci ustát tlak a shon, vyzkoušejte kombinovanou esenci Stres; ženám s problémy v oblasti hormonální nerovnováhy doporučujeme esenci Pro ženy.

Dalšími dostupnými kombinacemi jsou: Sebepoznání, Deprese, Spánek, Štíhlá linie, Menopauza,  Cestování…

Kombinovanou esenci vybírejte podle nejaktuálnějšího problému, Bachovy květy vás, buď povzbudí, nebo zklidní, vždy ale dostanou vaše emoce do rovnováhy. Nemůže se stát, že by došlo k jakékoliv negativní reakci, v nejhorším případě – při výběru špatné esence či kombinace – účinek Bachovy terapie vůbec nepocítíte!

Příjemným doplňkem k vnitřně užívané terapii jsou 4 nové aroma roll-ony do vaší kabelky, tělové řady Harmonie a Energie, 3 toaletní vody v bio kvalitě s názvem Odvaha, Radost a Soulad nebo kompletní antistresová pleťová a tělová řada.

Více informací na www.bio-bachovky.cz.

Komerční prezentace

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.