Tipy na květnové výlety

Májový měsíc je skvělý v mnoha ohledech. Jedním z nich je teplé a přitom ještě ne úmorné počasí, které přeje akcím pod širým nebem. Běhá se, jezdí na kole či na lodi nebo se celé rodiny mohou bavit na různých festivalech či historických akcích. Přidejte se k nim.

Pochodem vchod po Lužických horách

Kdy a kde: v sobotu 4. května v Hrádku nad Nisou od 6 hodin
Tohle je podobně kultovní záležitost, jako je zimní Jizerská padesátka. Lužická padesátka je jakousi její jarní obdobou – na výběr jsou i kratší trasy už od patnácti kilometrů.
http://www.kct.cz/cms/turisticka-akce?xid=460

Vezměte děti na dračí slavnosti

Kdy a kde: v sobotu 4. května v Trutnově od 9 hodin
Znáte legendu o založení Trutnova, v níž hraje velkou roli drak? Tak vezměte děti a jeďte na místní Dračí slavnosti, kde se během dvou dnů a území celého města odehrává bohatý kulturní a zábavný program pro děti i dospělé.
http://www.trutnovmestodraka.cz/

Dejte si maratón v Polabí

Kdy a kde: v neděli 5. května od 10 hodin v Nymburce
Maratón byste neuběhli, ale na poloviční trať si troufáte? Pak se vydejte do Nymburka, kde se poběží na trati dlouhé 21,1 kilometru, která vede městským parkem a po labské cyklostezce – s rekreačními běžci tu počítají ze všeho nejvíce.
www.nymburskypulmaraton.cz/

Festival jídla na Špiberku

Kdy a kde: od pátku 10. května do 12. května v Brně
Vynikajícího jídla a pití z patnáctky vyhlášených brněnských a jihomoravských restaurací si bude moci užít každý, kdo vyrazí na brněnský Špilberk Food Festival. Chybět nebude ani ochutnávka zmrzlin.
www.spilberk.cz

Víly se sejdou ve Všemině

Kdy a kde: v sobotu 11. května od 13 hodin
Chcete, aby se vaši potomci pořádně protáhli a zároveň se pobavili. Vezměte je na Pohádkový les. Děti se setkají s oblíbenými pohádkovými postavami jako Pat a Mat, čerti, Teletubbies, Rusalka a vodník nebo Šmoulové. Každý splněný úkol bude sladce odměněn a dárek na památku jim věnuje sám Pan Tau.
www.vsemina.cz

Pobavte se na slavnostech chřestu

Kdy a kde: od pátku 17. května do neděle 19. května v Ivančicích
Na třídenní slavnosti budou k vidění a hlavně k ochutnání kreace vybraných restaurací a vinařů. Nakoupit budete moci na farmářském i řemeslném trhu, zatímco potomky dost možná zaujme koutek s živými zvířátky. Chybět nebude ani hlídání dětí.
www.slavnostichrestu.cz

Přijďte testovat kola do Radotína

Kdy a kde: od pátku 17. do neděle 19. května
Plánujete koupi pořádného kola na svoje cyklovýlety? Pak vám možná přijde vhod šance otestovat novinky předních výrobců, jako jsou firmy  Specialized, Cannondale a Trek. Prodejna a půjčovna Ski a Bike Centrum v pražském Radotíně připravily na tento víkend kolem šesti desítek kol, které vám zdarma půjčí a to až na tři hodiny.
http://eshop.kola-radotin.cz/clanky/testovaci-vikendy/

A co takhle maratón na vodě?

Kdy a kde: v sobotu 18. května v Dolanech u Chrástu
Už šestatřicátý ročník má letos před sebou populární a hojně navštěvovaný šedesátikilometrový vodácký maratón na Berounce.
http://www.vodmar-beroun.cz/

Ostrava láká na muzejní noc

Kdy a kde: v sobotu 25. května od 17 do 24 hodin v ostravských muzeích a dalších objektech
Začíná se na Prokešově náměstí pouštěním balonků a pak už je na vás, kam se vydáte. Třicítka institucí, které se do letošní ostravské muzejní zapojily, slibuje nabitý program. Novinkou jsou online rezervační systémy.
http://www.ostravskamuzejninoc.cz/

Permoníci dětem

Kdy a kde: v sobotu 25. dubna od 9 do 18 hodin
Pohádkovým podzemím a důlním vláčkem do světa permoníků. Přesně na tohle lákají pořadatelé Dětského dne s permoníky do Hornického muzea v Příbrami – Březových Horách. Akce v dole Anna nejvíce pobaví děti od pěti do deseti let.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.