Jaro na sjezdovkách knížete Schwarzenberga

Jaro na sjezdovkách knížete Schwarzenberga

Pokud vám Murau něco říká, pak nejspíš proto, že se jedná o rakouské panství knížete Schwarzenberga. Že je tam taky výborné lyžování, ví v Česku málokdo. I proto je na sjezdovkách příjemně málo lidí.

Do lyžařského centra Kreischberg v Murau se dostanete jednoduše a rychle: po dálnici přes Brno a Vídeň jste tu za 6 hodin. 46 km sjezdovek uspokojí všechny členy rodiny od začátečníků, kteří ocení modré a červené sjezdovky na vrcholu, až po soutěživé. Strmá závodní sjezdovka Kreichsberg má při délce 2,5 km převýšení 500 metrů.

Pro náročné lyžaře je k dispozici i Tubing Arena, kde si mohou změřit čas na trati obřího slalomu, a „Speedstrecke“ s radarem k měření rychlosti.

Snowboardisté znají Kreichsberg jako jeden z nejvýznamnějších snowparků v Evropě. Letos byl znovu rozšířen a světlá budoucnost ho čeká i nadále. Připravuje se totiž na dvojité mistrovství světa v roce 2015. Na programu bude nejen snowboard, ale i freestyle lyžování.

Běžky

Podél řeky Mur, kde v létě vede cyklistická stezka, je v zimě dobře udržovaná běžecká stopa. Region má síť běžeckých tratí se všemi stupni obtížnosti, celkem je tu přes 250 kilometrů běžeckých stop: přímo v Murau, v St. Lorenzen, v Ranten, Stadl an der Mur a v Laßnitz. Nejdelší běžecké tratě (45–50 km) vedou nádhernou krajinou přírodního parku Grebenzen. Nezapomenutelný zážitek nabízí běžecká stezka, která se nachází nadmořské výšce 1 700 metrů a vede voňavými limbovými lesy.

Jarní zážitky stranou od sjezdovek

Kdo si chce vychutnat jen jarní přírodu a zdravý horský vzduch, nemusí si v Kreischbergu nasazovat lyže. Nádherná krajina kolem Murau je ideální k procházkám nebo výletům na sněžnicích. O Velikonocích je organizuje místní turistické středisko, vydat se na ně ale pochopitelně můžete i sami.

Murau

Zámek je někdejším sídlem knížete Karla Schwarzenberga a jeho ženy Therese. Dnes už do něj oba zavítají jen velmi zřídka, místní však od té doby statečně lámou češtinu. Tři česká slova vám tu řekne každý: ahoj, na zdraví, a knížepán. Mluvit na zámku česky byla totiž během pobytu knížete Karla povinnost.

Ubytování

Region Murau-Kreischberg nabízí ubytování ve všech kategoriích a cenách. Jsou tu k dispozici nejen wellness hotely (například oblíbený Relax Resort), ale i menší penziony a apartmánové objekty včetně ubytování přímo na selských dvorech.

www.murau-kreischberg.at   www.kreischberg.at

Mirka Zlatníková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!