Dubnová Kondice s dárkem vyšla 22. března!

Horší než „éčka“ a znečištěné ovzduší jsou pro naše tělo negativní myšlenky. Třeba ty sebenenávistné se často objevují u pacientů s rakovinou, říká v rozhovoru pro Kondici odbornice na psychosomatiku doktorka Jarmila Klímová. Psychosomatikou se tentokrát zabýváme ve velkém – i proto, že ministerstvo zdravotnictví chce tento dosud spíš alternativní medicínský obor uznat za oficiální.

Zkoumali jsme také, proč vlastně Češi nejsou tak zdraví, jak by podle úrovně našeho zdravotnictví mohli být. Profesor Jan Holčík má k dispozici spoustu statistik a také dokáže české návyky srovnat například s těmi švýcarskými. Nevycházíme z toho nejlépe, ale na druhou stranu je dobré vědět, kde děláme chyby.

Se sluncem to zatím vypadá všelijak, vyzkoušeli jsme proto novinky mezi samoopalovacími krémy a našli pro vás letošní favority, u kterých se nemusíte bát fleků a nepřirozené oranžové barvy. Pro naši kosmetickou redaktorku byl test příjemným překvapením, moderní „samoopalováky“ působí opravdu přirozeně a pro bledulky mohou být užitečným kamarádem. A Lenka Lysoňková taky sepsala podrobný návod, jak pleť po zimě zbavit unavené našedlé barvy a připravit ji na jaro. Najdete zde také tipy, jak se právě teď líčit.

Abyste byli v kondici po všech stránkách, přinášíme sestavu pro domácí cvičení port de bras, které vychází z baletu. Bude to první cvičení, při kterém si budete připadat ladně a elegantně! Účinně zpevňuje svaly a díky němu se konečně naučíte držet sebevědomý vzpřímený postoj.

Dárek: láhev na fitness, která padne do ruky

A protože víme, jak je těžké se po lenivé zimě zase vrátit ke všem zdravým návykům, nabízíme užitečnou motivaci. U části nákladu Kondice najdete skvělý dárek: elegantní fitness láhev, která je ideálně tvarovaná, aby sedla do ruky. Časopis s tímto dárkem na obálce koupíte v síti trafik Geco Tabák, to znamená zejména v obchodních centrech. Kondici s fitness lahví pořídíte za 69 Kč.

Co si ještě přečtete:

– Že dezinfekce a přílišná péče dětské imunitě škodí
– Jídelníček pro gurmány, kteří nesmí moc cholesterolu
– Přehled osvědčených léků na alergie
– Proč nejsou divné ženy, které vůbec nechtějí mít děti
– Nej tipy na zajímavé výlety po Česku – s kočárem i batohem
– Kdy a jakou metodou zakročit proti křečovým žilám
– Že s astmatem se dá sportovat, a dokonce vyhrávat

Lucie Frydecká

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.