Dokonalý profil: Jak omladit krk a zbavit ho vrásek

Dokonalý profil: Jak omladit krk a zbavit ho vrásek

Kůže na krku a v dekoltu trpí ve dne a dokonce i v noci. Bez kvalitní péče tak stárne nebezpečně rychle. Pečujte o svůj krk stejně jako o svoji tvář a je-li vám nad třicet, vyzkoušejte radiofrekvenci nebo laser.

Kůže na krku je podobná očnímu okolí. Je tenká, citlivá a špatně snáší razantní zákroky. „Spoustu škod způsobuje i spánek, během kterého vznikají na kůži nejrůznější zlomy. Proto je ideální spát na zádech s cestovním polštářkem pod krkem,“ radí estetická dermatoložka Lenka Faltová z pražské kliniky Laser Plastic. Na krku je navíc jen málo mazových žláz, takže se tu pokožka neumí sama promašťovat a bez pomoci krémů rychle ztrácí hutnost, povoluje a objevují se na ní vrásky.

Vodu, vodu a zase vodu

Problém je, že na krk a dekolt při denní péči velmi často zapomínáme. A to nejen na čištění a ochranu před škodlivým UV zářením, ale také na hydrataci. Krk a dekolt přitom potřebují minimálně stejnou nebo raději důkladnější péči než obličej. Hned teď se vyplatí sáhnout po speciálních výživných krémech a sérech. Zároveň doporučujeme dělat alespoň jednou týdně jemný peeling a masáž celého krku a poté aplikovat výživnou nebo hydratační masku. Klidně můžete na krk nanést tu, kterou běžně používáte na obličej. Až se objeví sluníčko, nezapomeňte krk chránit krémem s vysokým UV faktorem. Vyhnete se tak nejen vzniku nevzhledných stařeckých skvrn, ale zabráníte i tomu, aby kůže vlivem slunečního záření začala předčasně stárnout.

Po třicítce do ordinace

Když na svůj krk začnete myslet až ve chvíli, kdy začne viditelně stárnout, bývá většinou už dost pozdě a zázraky rozhodně nepřijdou. „O krk byste měla začít důsledně pečovat od pětadvaceti, po třicítce už se vyplatí navštívit dermatologa a poradit se s ním, co dál,“ radí estetická dermatoložka Yvonne Bergerová z pražské kliniky BcD Clinic s tím, že u krku je prevence rozhodující.

Na podbradek séra

Včasná péče s pomocí výživných sér dokáže podle dermatologů zabránit i vzniku podbradku. Kůže pod bradou pak totiž tak rychle nepovolí.

Tip Kondice: Na vlastní krky jsme vyzkoušely…

…dva typy ošetření: laserové a radiofrekvenční. Zákroky probíhaly podobně, rozdíl byl ale v efektu i v hojení. Zatímco o laseru už druhý či třetí den nevíte, radiofrekvenční ošetření je na krku znát nejméně týden. Nejprve je krk tečkovaný,  pak červený. Po pár dnech začíná svědit aloupe se. Rada dermatologa pochopitelně zní neškrábat, naopak řádně promašťovat kvalitním krémem. Po čtrnácti dnech jsme na radiofrekvenci zapomněly, obtíže už byly dávno pryč. V dalších týdnech už žádná z nás (včetně těch, co to absolvovaly) ani nevěděla, že někdo na nějakém zákroku kdy byl. 
O to zajímavější bylo porovnat výsledný efekt. Zatímco u laseru jsme si řekly, ano, je to o něco lepší, změna po radiofrekvenčním zákroku byla daleko zásadnější. Kůže na krku byla znatelně napnutější a pružnější. Pozor! K opravdu viditelné změně došlo až po více než dvou měsících!

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.