Aby i po rozvodu sex stál zato

Aby i po rozvodu sex stál zato

Dobrá zpráva: I když se rozvedete nebo rozejdete po dlouholetém vztahu, nemusí to znamenat, že by váš sexuální život už nikdy nemohl stát zato.

Jste krátce po rozvodu či rozchodu? A máte pocit, že váš život včetně toho sexuálního provždy skončil? Nemusí tomu tak být, berte to tak, že někde na světě je někdo, kdo je na tom dost možná podobně a také čeká, až se spolu potkáte.

Flirtujte a zkoušejte nové věci

Lepší než vrhat se hned do velkých nových vztahů na věčné časy může být pro začátek podle doporučení webového magazínu pro ženy allaboutyou.com nezávazné flirtování. Nebojte se vyzkoušet i něco, čemu jste se dosud vyhýbali, můžete být příjemně překvapení. Překvapit vás však může i to, že různí lidé prožívají sex různými způsoby. A možná byste se už konečně měli naučit říkat, co se vám v sexu líbí, a co ne.

Poznejte své tělo

Sami zkoušejte, co všechno se vám líbí, poznávejte, jak reaguje vaše tělo. Bude pro vás pak snazší říci novému sexuálnímu partnerovi, co se vám při milování líbí. Testujte vibrátory a další sexuální pomůcky.

Hledáte vztah, nebo jen zábavu?

Najít někoho, kdo s vámi bude chtít souložit, není těžké. Možná vás až překvapí, jak snadné to je. Ale buďte k sobě i novému partnerovi upřímní a přiznejte si, o co vám jde. O další manželství, vztah, nebo jen o trochu zábavy. Očekávejte podobnou upřímnost i z druhé strany a nenechte se jí zaskočit.

Budete se cítit jako teenager

Dá se čekat, že se budete občas cítit podobně trapně jako v pubertě, protože mít sex s někým jiným poprvé po mnoha letech manželství je zvláštní. Můžete se dokonce cítit trapně. Na druhou stranu, mějte na paměti to, co byste mohla poradit i svým dětem: nedělejte nic, do dělat nechcete, co se vám nelíbí. A ještě jedna věc. Pokud je člověku šestnáct, není třeba sex jakkoli uspěchat. Pokud je vám ale dejme tomu čtyřicet a oba víte, že se chcete milovat, není třeba to mnoho měsíců odkládat.

Počítejte s nervozitou

Tohle může být také jako v pubertě: nervozita vás může zaskočit natolik, že se sex prostě nepovede. Své obavy můžete klidně říci nahlas, obvykle to pomůže uvolnit napětí. A váš protějšek na tom nemusí být lépe, takže není třeba se bát, že se tím jakkoliv shodíte.

Nestyďte se za své tělo

Že už nevypadá tak dobře jako kdysi, když jste potkali svého ex? A jak vypadá váš nový partner? Nemá náhodou taky pár kilo navíc ve srovnání s ideálem? Upřímně, například muži většinou preferují ženu s mírnou nadváhou před vychrtlým uzlíčkem nervů.

Nezapomeňte na kondomy

Zatímco v dlouhodobém vztahu se bez kondomů dá obejít a přejít například na hormonální antikoncepci nebo na jiný způsob ochrany před početím, v období hledání raději zůstaňte u kondomů, je to nejbezpečnější.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.