Nosíte brýle? Pak nepodceňujte líčení…

Nosíte brýle? Pak nepodceňujte líčení…

Brýle jsou jedním z nejvýraznějších módních doplňků a vypoví hodně o našem vkusu a stylu. Jsou vidět jako první a oči pod nimi by neměly být nevýrazné. Je tedy velmi důležité ovládnout pár jednoduchých profesionálních fíglů, jak s obroučkami a make-upem naložit co nejlépe.

Hodně záleží na tom, jaký typ obrub nosíte. Jste-li spíš příznivkyně jednoduchých jemných brýlí v neutrálních tónech, určitě neprohloupíte, když vsadíte na decentní přirozené líčení. Hlavní akcent dejte špičkově upravenému obočí a výraznější řasence. Křiklavé oční stíny a silné grafické linky by stylově neladily a působily by moc křečovitě. Máte-li pěkně tvarovaná ústa, můžete se v barvách vyřádit na nich. Rozhodně vás to oživí a výrazná rtěnka podtrhne a vyváží proporce obličeje.

Máte-li ale v lásce obroučky větších rozměrů v retrostylu, které překvapivě sluší snad úplně každému, rozhodně se s make-upem nežinýrujte. Výrazné rámečky snesou více, než si myslíte. Naprosto dokonale a sofistikovaně vypadají oči s kouřovým líčením (klidně i přes den). Určitě investujte do kvalitní kajalové tužky (dá se skvěle rozmazávat a stínovat a dobře drží), ale i do rozjasňujícího stínu pod obočí a do vnitřního koutku oka (vytvoří 3D efekt). Rty nechávejte přirozené, jen s balzámem nebo rtěnkou v nude odstínu. Skvěle a svěže budete vypadat s barevnými tekutými nebo gelovými linkami. Tuhle sezónu letí blankytně modrá a zlatá.

Pamatujte na fakt, že skla brýlí házejí stín přesně pod oko, takže to vypadá, jako byste proflámovala celou noc, i když jste spořádaně spala osm hodin. Proto nikdy nepodceňujte sílu rozjasňujících korektorů! Oční okolí musíte mít vždy zcela bez chybičky a rozjasňující částečky odrážející světlo udělají zázraky. 

Velkým hitem letošního podzimu i zimy jsou také barevné řasenky, jež svědčí právě ženám s brýlemi. Zkuste švestkovou, smaragdovou nebo modrou. Vypadají decentně a vytvoří jen lehký nádech do daného odstínu. Oko se pěkně rozjasní a ozvláštníte svůj všední look! Pod skly naprosto ideální.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!