Kruhy pod očima? Už vím, jak na ně…

Kruhy pod očima? Už vím, jak na ně…

Nic nedokáže zkazit celkový výraz obličeje tak, jako kruhy pod očima. A boj s nimi svádí bohužel většina z nás. Hoď kamenem, kdo má ten luxus spát bez přestávky celých 8 hodin! Bohužel, už nějakou dobu si tuto výsadu nemám šanci dopřát, takže na ty mývalí černé kruhy, co se zabydlely kolem mých očí, musím jinak – kosmetikou.

Nikdy jsem s nimi nemusela zápasit tak jako nyní. Budu se asi muset zamyslet nad tím, zda mám dostatek tekutin, málo solím, dost odpočívám a tak dále. Po velmi krátkém uvažování mi nezbývá nic jiného než konstatovat: tady je všechno špatně. Jako dočasné řešení mých problémů s tmavými kruhy jsem tedy zvolila krémy, séra, korektory a rozjasňovače. Ty dokáží zázraky, ale když jdu večer spát, raději bych se neviděla – zase jsou tam. V dlouhodobém plánu proto zapracuji na těch skutečných příčinách.

Při honbě za dokonalým očním okolím jsem vyzkoušela kde co. Chladivé tyčinky, masáže, korektory. A už vím, co vážně zabírá.

Velký dojem na mě udělala tyčinka jménem Glamour Shot Eyes od Sampar. Nanáší se přes běžný oční krém a má hned několikanásobný účinek: potlačuje kruhy a otoky, rozjasňuje, a dokonce vyhlazuje jemné vrásky kolem očí. Prostě je to něco jako takový malý Photoshop. Po použití jsem cítila lehké pnutí, jako by se pokožka prostě vypínala. Efekt je super. Když ještě použijete špetku korektoru, máte po starostech.

Dále mě o svých kvalitách přesvědčil lehounce zabarvený a rozjasňující krém na oči Idealist od Estée Lauder. Nanáší se pomocí chladivého aplikátoru a během vteřiny se vpije, zamaskuje kruhy, zmenší otoky a prozáří oční okolí tak, že pak vypadáte velmi svěže. Dá se používat na den i na noc, protože navíc ošetřuje a funguje jako účinná prevence proti vráskám.

Jsem také moc zvědavá na novinku od Clinique Even Better Eyes, která podle mého tušení funguje na podobném principu jako Idealist. Určitě jej vyzkouším a detailně ho pro vás „zkritizuji“.

A když už mluvíme o tom maskování, velmi mile mě překvapil set od Bobbi Brown. K dokonalé iluzi potřebujete Corrector, jenž obsahuje růžové pigmenty, které dokáží potlačit tmavou barvu pod očima. Na něj je potřeba ještě nanést Creamy Concealer (zahrnuje kamufláž a pudr). Krycí složka pudru zahladí poslední stopy po kruzích a pudřík zas přirozenost vzhledu završí a líčení zafixuje. Super!

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.