Tipy na týden: Běh do vrchu či historické slavnosti

Tipy na týden: Běh do vrchu či historické slavnosti

Historické dobroty a rytířské souboje, ale také pořádné protažení celého těla při běhu do schodů či při sportovním klání pro celou rodinu. Tohle všechno nabízí příští dny těm, kteří na ně zatím nemají program. Nebo vás spíš nalákají třeba závody veteránů do vrchu? Máte je mít.

Co takhle vyběhnout si do schodů
Kdy a kde: v pátek 17. srpna od 13 hodin v Plzni

Tady se můžete pobavit s celou rodinou a zároveň si pořádně dát do těla. Koná se zde závod RUN-UP v běhu do schodů v nejvyšších budovách, soutěžit mohou týmy stejně jako jednotlivci, dokonce i děti a nechybí ani bohatý doprovodný program. Pokud se do Plzně, kde se v pátek poběží v budově BCB, nedostanete, můžete se zúčastnit dalšího závodu série v září v Olomouci.

Milujete historii? Pak musíte do Telče
Kdy a kde: od 17. do 18. srpna v Telči na náměstí Zachariáše z Hradce

Dobové slavnosti jsou divácky vděčné a platí to i o historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, kterým Telč vděčí za svůj renesanční, Itálií inspirovaný, vzhled. Těšte se na bohaté kostýmy, šermířská klání, rytířské souboje, barokní tance a další atrakce, které vyvrcholí v sobotu v 13,30 příjezdem císaře Ferdinanda I.

Pořádně si zatancujte
Kdy a kde: od 20. do 24. srpna, vždy od 11.45 nebo od 14 hodin, Dance Perfect Praha

Chcete se hýbat, ale moc se vám nechce sportovat, protože raději tančíte? Pak jsou pro vás jako dělané semináře Limón techniky a Jazz techniky pro mírně a středně pokročilé tanečníky v pražském studiu Dance Perfect, které vede úspěšný tanečník, choreograf a vynikající pedagog David Strnad.

Závod veteránů s ohňostrojem navrch
Kdy a kde: 18. a 19. srpna v Kutné Hoře, vždy od 10. hodin

Líbí se někomu u vás doma stará auta? Pak by se mu mohlo líbit tento víkend v Kutné Hoře, kde vypuknou závody veteránů, pobaví se ale i ostatní, které by mohl nalákat dvoudenní doprovodný program s řadou hudebních a  tanečních vystoupení a soutěží, který se bude již tradičně odehrávat na Palackého náměstí. V sobotu bude večer k vidění velký ohňostroj. Samotné závody odstartují v sobotu 18. 8. a v neděli 19. 8. vždy v 10 hodin z Lorecké ulice.

Tady se protáhne celá rodina
Kdy a kde: v neděli 19. srpna od 14 hodin ve Skalka family parku Vřesina v Ostravě.

Boj o Skalkonošův pohár v šesti netradičních disciplínách, to jsou Hry bez hranic coby rodinné odpoledne plné zábavy a her, v němž můžete získat pěkné ceny pro vítěze, protáhnout si celé tělo a ještě se pobavit. Přihlásit se může skupina, která má minimálně tři členy (muž, žena, dítě), maximem je členů pět. Chcete se přihlásit? Do víkendu to ještě stihnete.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.