Vyměňte procházku s kočárkem za sportovní trénink!

Vyměňte procházku s kočárkem za sportovní trénink!

Cvičení, bruslení či tanec s kočárkem? Pro naše rodiče sci-fi, pro současné maminky jeden z dalších plusů baby boomu posledních let.

Rády byste shodily těch pár kil navíc, která po porodu ne a ne setřást? A když už si najdete hodinu ve fitku podle svého gusta, tak vám zase chybí hlídání? Chcete k pohybu vést i své ratolesti?

Sportovní programy pro maminky s malými dětmi či těhotné přibývají geometrickou řadou. Seznámíme vás se dvěma aktivitami, které můžete provozovat nejen spolu se svými odrostlejšími dětmi, ale dokonce i těmi v kočárku. Pod názvy Fitmami a Strollering je najdete na internetu, takže stačí jen vybrat si svou lokalitu a instruktorku. 

Program Fitmami běží v desítce pražských lokalit a v patnácti městech mimo Prahu. Jedná se o intenzivní outdoorové cvičení, které se v zimních měsících přesouvá do tělocvičny. V rámci venkovních aktivit si můžete vybrat mezi tréninky Fitmami outdoor/cvičení s kočárky, Fitmami pilates/cvičení s kočárky a Fitmami run/ běžecký trénink s kočárky. Bez ohledu na název se mohou zapojit samozřejmě i tatínkové!

Nespornou výhodou cvičení na čerstvém vzduchu je aktivní zapojení vašich dětí. Mezitímco s miminky třeba posilujete, pro již chodící batolátka a předškoláky jsou připraveny interaktivní hry. Rozvíjí se tak jejich motorické schopnosti a upevňují zdravé návyky a pozitivní vztah k pohybu. Ani nastávající maminky, nemají-li v těhotenství zdravotní problémy, se nemusí pohybu úplně vzdávat. Kromě speciálních posilovacích a protahovacích cviků zahrnuje program Fit4mimi také dvacetiminutovou přednášku a debatu nad tématy, která souvisí s těhotenstvím, porodem a šestinedělím.

Pravidelné procházky parkem kombinované s cíleným fitness programem jsou náplní i druhé aktivity, tzv. Strolleringu odvozeného od anglického slova stroller, tedy kočárek. Zatímco posilujete, miminka vás pozorují z kočárku nebo leží na dece a větší děti pobíhají okolo. Lektorky Strolleringu zapojují do tréninku také cvičení pilates.

Hodiny Strolleringu probíhají ve 42 lokalitách, včetně několika pražských, a vedle základního cvičení se maminky s kočárky mohou naučit i technice in-line bruslení, procvičit se v anglické konverzaci nebo si zatančit populární zumbu.

Všem maminkám sportovního, podnikavého a společenského ducha se naskýtá ideální příležitost, jak skloubit touhu po seberealizaci se zdravým způsobem života. Máte-li v kapse alespoň nějaký doklad o sportovním vzdělání (certifikát, diplom z kurzů nebo ze školy), můžete se nechat profesionály vyškolit na lektorku a rozšířit tak třeba počet lokalit pro tréninky.

Jednoznačnou výhodou obou programů je skutečnost, že přijdete do týmu dalších maminek, jejichž společnost se pro vás stane motivací v cestě za štíhlejší linií, a hlavně dobrou náladou.

Martina Plechatová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.