Test Kondice: Co mají všichni na tom BB krému?

Test Kondice: Co mají všichni na tom BB krému?

Za poslední měsíce jste si jistě nemohly nevšimnout masivní reklamní kampaně kolem převratné novinky na kosmetickém trhu, takzvaného BB creamu. Jde o pečující krém s vyšším SPF, anti-aging efektem a navíc s krycími a sjednocujícími vlastnostmi. Jinými slovy: zabijete minimálně čtyři mouchy jednou ranou.

Právě tohle tvrdí kampaně. Ale jaká je realita? Podle všeho by vám měl namísto make‑upu a hydratačního, protivráskového a opalovacího krému stačit jen jeden produkt. Zajímalo nás, zda jsou BB krémy (BB je zkratkou pro „Beauty Balm“) tak zázračné a úžasné, jak se tváří. Vybrali jsme namátkou čtyři z nich a posoudili, zda skutečně stojí za investici.

Jako jarní či letní novinku svůj BB představila většina velkých kosmetických gigantů. Právě v tomto ročním období, kdy je nepříjemné používat make-up a vrstvy přípravků, vám jistě přijde vhod. Můžete vybírat opravdu z pestré nabídky ve velmi široké cenové relaci. BB pořídíte zhruba od 200 až do 2000 korun! Opět jsme známkovali jako ve škole.

Kondice testovala tyto přípravky:

 

DayWear Anti-Oxidant Beauty Benefit Creme SPF 35, Estée Lauder, 30 ml, 1 360 Kč

Náš dojem: Tento BB má hutnější konzistenci a na první pohled zahrnuje ve srovnání s ostatními námi testovanými produkty větší podíl tónovacích pigmentů. Neobsahuje ale olej, a proto není mastný. Jeho míra hydratace je ale pro sušší typy pleti nedostatečná a je tedy potřeba pod něj použít ještě hydratační sérum či fluid. Vzhledem k tužší textuře se roztírá celkem těžko. Hned po nanesení jsme měli pocit, jako by pleť byla příliš zaplácaná, ale tento dojem odezněl po chvíli, jakmile se krém vstřebal. Výsledek je na pohled skvělý! Pleť vypadá vyhlazeně, přirozeně, nejsou znát žádné šmouhy. Velmi nás překvapilo, jak krém dobře kryje nedokonalosti. Má matující efekt, takže už nepotřebujete ani pudr. Jeho vůně je také příjemná a svěží. Je k dispozici ve dvou odstínech.
Hodocení: 1−

 

Age Defense BB Cream SPF 30, Clinique, 40 ml, 790 Kč

Náš dojem: Na novinku od Clinique jsme byli hodně zvědaví! Má mnohem jemnější texturu než produkt od Estée Lauder a máme dojem, že i více hydratuje. Opět ale platí, že majitelkám suché pokožky sám o sobě pro komfortní pocit stačit nebude: je tedy vhodné jej doplnit ještě dalším hydratačním přípravkem. Krycí vlastnosti jsou podobné jako u lehce až středně krycího make-upu. BB působí na tváři přirozeně, je ale lepší jej nanášet plochým štětcem a pak ho rozetřít prsty do ztracena. Zejména na hraně nosu a na čele jsme měli trochu problém se šmouhami, které se ale při troše pozornosti dají velmi rychle eliminovat. Působí přirozeně, je neparfémovaný a testovaný na alergii, takže ho snese i citlivá pokožka. Můžete volit mezi třemi odstíny!
Hodnocení: 2

 

Flexitone BB cream SPF 30, Dr. Brandt, Sephora, 30 g, 990 Kč

Náš dojem: Je až s podivem, jak se tento BB cream, který je k dispozici v jednom jediném odstínu, dokáže přizpůsobit tónu jakékoliv pleti. Sám o sobě má světle béžovou barvu, ale sedne i ženám se snědší pletí. Jeho konzistence je hladká, ale vysoce hydratační a po jeho aplikaci jsme necítili žádné nepříjemné napětí pokožky. Jeho krycí schopnosti jsou ale o něco horší: funguje spíš jako tónovací krém, takže na nedokonalosti je zapotřebí použít ještě korektor a pak vše zapudrovat. Všimli jsme si, že dokáže opticky vyhladit i jemné vrásky, takže pleť vypadá odpočatě a mladistvě. Kromě toho má jemnou vůni, hezky se vstřebává a pokožku nedráždí.
Hodnocení: 2

 

BB Cream Miracle Skin Perfector SPF 15, Garnier, 50 ml,199 Kč

Náš dojem: Na pohled působí velmi hutně, ale při roztírání jsme zjistili, že je vlastně velmi jemný. Ze všech zkoumaných BB creamů byl asi nejvíce hydratační, ale zdál se nám nevhodný pro mastnou a smíšenou pleť. Skvěle sjednotí tón pleti, ale na zarudlá místa a pupínky je krátký: je nutné nanést ještě vrstvu korektoru. Pro dokonalý vzhled je třeba ještě matující pudr, protože tvář se celkem leskne. Hezky se vstřebává a nedělá šmouhy. Co nás ale dostalo, byla jeho svěží pudrová vůně! Celkově by se dalo říct, že jde o tónovací krém s o něco vyšší krycí schopností, který ale make‑up nenahradí. Také nám připadá, že SPF 15 není moc silná ochrana před sluncem. Je k dispozici ve třech odstínech a během června Garnier konečně představí i jeho variantu pro smíšenou a mastnou pleť!
Hodnocení: 3

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.