Jsou termální vody ve spreji opravdu blahodárné?

Jsou termální vody ve spreji opravdu blahodárné?

Mezi povinnou jarní a letní výbavu každé ženy patří aspoň jedno praktické balení termální vody ve spreji. V horkých dnech se díky vlhké mlze snadno a rychle osvěžíte, a dokonce tím prospějete i pleti. Nebo jde jen o mýtus a rozmařilost?

Na minerální „postřiky“ se totiž kdekdo dívá s despektem. Jistě se vám stalo, že zejména váš partner nad touto kosmetickou vychytávkou kroutil hlavou. Sprejovat se vodou, která navíc není zrovna nejlevnější? V mužských očích jde asi o něco opravdu podivného a těžko pochopitelného. Ale jedno je jisté: Mít u sebe v horkém počasí jednu takovou lahvičku je k nezaplacení!

Dermatologové tvrdí, že aplikací termálních vod přímo na pleť své pokožce rozhodně neublížíte. Naopak, jen jí prospějete, a to zejména tehdy, pokud se ráda sluníte. Zatímco minerály obsažené ve vodě pleť zklidňují a chrání ji před volnými radikály, vláha kůži hydratuje a zjemňuje. Máte-li citlivou pokožku, která po opalování snadno zrudne, pomůžete jí právě tímto sprejem.

Přípravek můžete bez obav použít i na pokožku malého dítěte jemně a šetrně ji osvěžíte a dětský organismus tak ochráníte před přehřátím. Vodní mlhou lze ošetřovat podrážděnou dětskou pokožku i v citlivé plenkové oblasti.

Minerálky ve spreji mají také blahodárný vliv na aknózní pleť, zvláště poté, co si vymačkáte pupínky (což se nedoporučuje, nicméně to většina z nás nevydrží). Právě takto narušenou pleť zklidníte a ošetříte jemným postřikem minerální vody.

Máte-li zralou pleť, můžete termální vodou ošetřit pleť po odlíčení místo pleťové vody. Na ještě vlhkou kůži pak nanesete svůj běžný pleťový krém.

Stejně tak se dá roztok aplikovat rovněž na vlasy po umytí či během horkého dne. Budete překvapená, jak se bude vaše hříva lesknout!

 

Eau Thermale 50 ml, Vichy, cca 100 Kč

Termální voda ve spreji od Vichy obsahuje vyvážený mix minerálních solí a stopových prvků.

 

Eau Thermale 50 ml, La Roche-Posay, 81 Kč

Minerální rozprašovač od La Roche-Posay je bohatý hlavně na selen.

 

Eau Thermale 50 ml, Avène, cca 100 Kč

Tuto vodu ve spreji ocení hlavně lidé se sklony ke kožním alergiím.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.