I muži chtějí zastavit čas!

I muži chtějí zastavit čas!

Anti-ageingové kosmetické produkty byly vždycky výsadou žen. Jenže už nejsou. Dnes už i muži touží pečovat o svou stárnoucí pleť, i když umí stárnout mnohem lichotivěji než ženy. Přípravky šité jim na míru seženou ve všech cenových kategoriích!

Už na první pohled je jasné, že pleť mužů se svými vlastnostmi liší od jemné ženské pokožky. Je o poznání mnohem  mastnější, pevnější a teplejší. Důvodem jsou krevní vlásečnice, kterými je mužská kůže protkaná hustěji. Tohle všechno hraje v jejich prospěch a není divu, že chlapi prostě na první pohled stárnou pomaleji. Jenže my se na rozdíl od nich zase nemusíme každý den holit.

A právě pravidelné holení, které povrch pleti zásadně narušuje, a používání dezinfekčních kolínských dokážu i s odolnějším „mužským“ materiálem dost zamávat. Kůže přichází o většinu potřebného kožního mazu, dochází i k podráždění a vysušení. Proto je nutné používat kosmetické produkty, které všechny škody zahladí a vrátí pokožku do ideálního vyváženého stavu. Nedostatek přirozené vláhy a obranné bariéry pleti u mužů vede totiž stejně jako u žen k předčasnému stárnutí.

Nenechte tedy svého partnera používat váš krém, protože mu rozhodně nepomůže. Raději mu pořiďte jeho vlastní, který bude odpovídat jeho věku a typu pleti, stejně jako je zvykem u dámské kosmetiky. V dnešní době už se snad nemusíte bát, že by se váš partner na nový kelímek v koupelně díval s hrůzou v očích jako na něco velmi zženštilého!

 

Vita Lift Men Expert, L´Oréal Paris, 300 Kč

Hydratační pleťový krém, který se dá aplikovat na den i noc, vyrovnává hydrataci pleti, snižuje podráždění a účinně odbourává volné radikály. Má lehkou texturu, takže kůži nezatěžuje, a dodá pocit svěžesti. Je ideální pro muže od 35 let.

 

High Recharge Eye Shot, Biotherm, 1 150 Kč

Pokud vašemu partnerovi otékají oči a má problémy s kruhy  pod očima, určitě mu pomůže tato novinka s extraktem z ženšenu a termálního planktonu. Rychle si poradí s unaveným vzhledem v oblasti očí a bojuje proti jemným vráskám.

 

Dior Homme Dermo System, Age Control Firming Creme, Dior, 2 430Kč

Velmi účinný preparát pro věkovou kategorii 40+. Dodává pleti ztracenou pružnost, pevnost a energii. Poradí si i s nerovnoměrnou pigmentací a hojí drobné nedokonalosti.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.