Tipy na týden: Festival vína a závod na běžkách

Tipy na týden: Festival vína a závod na běžkách

Milovníky vína potěší tradiční festival Prague Wine Week, kdy si mohou ve vybraných restauracích vyzkoušet degustační menu. Děti se zase vydovádí na bruslení, případně si můžete udělat společný výlet na zimní bitvu. Ve Velkých Kralovicích se uskuteční běžkařský závod.

Zimní bitva
Kdy a kde: 28. ledna, Ořechov (u Brna)

Nenechte si ujít oblíbenou zimní bitvu v Army Parku v Ořechově. Těšit se můžete na uniformovanou armádu, techniku a pyrotechnické efekty. Ke každé vstupence dostane čaj s rumem.

Běžkařský závod
Kdy a kde: 28. ledna, Velké Karlovice

Zamilovali jste si běžky? Zkuste své síly poměřit ostatními na Karlovské padesátce, letos se koná už desátý ročník akce. Bát se nemusíte, seriál je totiž určen především amatérským běžkařům, kteří chtějí zažít atmosféru velkých sportovních událostí.

Festival vína
Kdy a kde: do 29. ledna, Praha

Již počtvrté patří poslední lednový týden v Praze vínu. Patnáct restaurací, vinných barů a vinoték nabízí v průběhu festivalu Prague Wine Week speciální tříchodové menu se třemi víny, degustaci s občerstvením nebo degustaci s degustačním soustem. Rezervace v jednotlivých podnicích, jejich přehled je na www.praguewine.cz.

Žonglování na ledě
Kdy a kde: 27. ledna, Brno

Když už nemůžete s dětmi vyrazit na sáně na kopec, neboť sněhu je mizivě, alespoň si zabruslete. Na kluzišti Nové sady se od 16 do 18 hodin koná tradiční Žonglování na ledě. Bude se tu i soutěžit, tak si nezapomeňte vzít brusle.

Eva Fryšarová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.