Čokoládová kosmetika vám zvedne náladu!

Čokoládová kosmetika vám zvedne náladu!

Je vědecky dokázáno, že pojídání čokolády dokáže lidem navodit pocit euforie (i přes stinné stránky mlsání, o kterých víme jistě všichni své).

Navíc se zjistilo, že euforii dokáže navodit i pouhé čokoládové aroma. Zkuste sami na sobě malý experiment: zavřete oči a dlouze přivoňte například k hrnku s horkou čokoládou. Vsadím se, že vaše špatná nálada bude ihned pryč. Právě z tohoto důvodu se čím dál tím víc rozmáhají kosmetické produkty, které voní právě po této hnědé lahůdce. Asi nejvíce tato vlna zaplavila odvětví tělové pěsticí a relaxační kosmetiky.

Tělová kosmetika s vůní čokolády má ale i řadu jiných úžasných vlastností než jen vůni. Jedna ze zásadních složek tělových krémů je kakaové máslo, jež se také užívá při výrobě čokoládových cukrovinek. Získává se při lisování kakaových bobů a v kosmetickém průmyslu je velmi ceněné pro vysoce výživné a zvláčňující vlastnosti i obsah nemalého množství antioxidantů. Voní a chutná přesně jako kakao. V zimních měsících jsou tedy přípravky s obsahem kakaového másla vhodné pro pokožku dehydratovanou nízkými teplotami.

Tipy Kondice na čokoládovou kosmetiku:

 

Čokoládový zázračný kelímek, Oriflame, 219 Kč

Určitě jste slyšela o legendárním zázračném kelímku této švédské kosmetické firmy, který je na trhu velmi dlouho. Zbrusu nová čokoládová varianta je stejně účinná, poradí si s popraskanými rty, zanícenými oděrkami, s odřeným nosem od rýmy i suchými místy po celém těle. Navíc vaše smysly potěší reálnou čokoládovou vůní. Když jsem otevřela kelímek, nemohla jsem uvěřit, že jde o vazelínku, nikoliv o Nutellu!

   

Tělové mléko AROMA RITUAL, Belgická čokoláda s pomerančem, Dermacol, 99 Kč

Díky tělovému mléku s harmonizující vůní čokolády a pomeranče se proměníte v chodící belgickou pralinku! Voní opravdu intenzivně a příjemně. Bohatě hydratuje a vyhoví i té nejsušší pokožce. Pokud se tímto mlékem namažete před spaním, vaše sny budou doslova sladké!

   

Pěna do koupele, Aquolina, Fann, 199 Kč

Luxusní pěna do koupele si mě získala na první pokus. Lázeň s velmi realistickou vůní čokolády je opravdu silný zážitek. Od té doby, co jsem ji vyzkoušela, ignoruji ostatní „příchutě” a vychutnávám si pochoutku, po které nepřiberu ani o gram. Koupel je velmi výživná, a tak není potřeba pokaždé použít tělové mléko.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.