Dítě v kočárku: Zkuste programy Strollering a Fitmami

Dítě v kočárku: Zkuste programy Strollering a Fitmami

Programy Strollering nebo Fitmami znamenají: nejenže bude vaše dítě na čerstvém vzduchu, vy si u toho zároveň zasportujete. A to je po poporodním takřka nicnedělání víc než příjemné. Kdy s takovým cvičením začít? To záleží jen a jen na tom, jak se cítíte, případně po debatě s lékařem.

Pavla Maříková, která je autorkou série cvičení Fitmami, své lekce nabízí v Praze, Plzni a Vsetíně. Můžete si vybrat, zda dáte přednost lekci Fitmami outdoor (běh a cvičení s kočárky a posilování, to vše venku), Fitmami pilates (outdoorové cvičení s kočárky, složené z prvků power jógy, pilates a stretchingu) či Fitmami basic (jednoduché cvičení v tělocvičně pro ženy s dětmi, které dlouho necvičily).

Nově si s Fitmami můžete zkusit i jump. Opět s sebou máte kočárek, zároveň si ale využijete speciální skákací boty Kangoo boots. “Jde o lekci, při které se skáče, běhá, posiluje. Díky skákacím botám je pohyb rychlejší, ale zároveň lehčí a především mnohem zábavnější,” říká Pavla Maříková.

Jízda na kolečkových bruslích tělo zatěžuje rovnoměrně

Edita Berková se zas v Praze a Českých Budějovicích snaží prorazit se Strolleringem. Vezme mámy s kočárky do Stromovky, kde s nimi jezdí na kolečkových bruslích, “rychlochodí” a posiluje. In-liny jsou v tomto případě dobrou volbou i pro začátečníky – tím, že se přidržujete kočáru, prakticky nehrozí, abyste ztratila rovnováhu a skončila na zemi. Navíc právě bruslení patří mezi ty sporty, které tělo zatěžují rovnoměrně.

“Při bruslení je rovnoměrná zátěž páteřního svalstva. Aktivně se posiluje většina velkých svalů nohou a svaly hýžďové. Účinek je mnohem lepší než u joggingu či cyklistice. Bruslení totiž poskytuje přirozený a pravidelný pohyb do stran, který posiluje kromě jiného i svalové přitahovače a hýždě, které při jiných cvičeních zpravidla tolik posilovány nejsou,” popisuje Berková. Navíc si zlepšíte svůj krevní oběh a během třicet minut můžete spálit až 300 kalorií, a co hlavně: budete se svým dítětem.

Teď nově přichází strollering s lekcemi, kde si u kočárku užijete tance.

Informace o jednotlivých lekcích:

Strollering
Fitmami

Andrea Bednářová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.