Les Mills, to jsou prvky bojových sportů i uklidňující jógy

Les Mills, to jsou prvky bojových sportů i uklidňující jógy

Od patnácti let se Ria Hrušovská věnuje výhradně fitness, ona byla právě tou, která do Česka přinesla úplně nový koncept cvičení – Les Mills. "Les Mills je životní styl. Přístup k životu. Díky Les Mills mám kamarády po celém světe, říkáme si Les Mills family," říká Hrušovská. Podle ní si cvičení musíte zamilovat i vy!

A o co vlastně jde?

Určitě nečekejte jednu definici, program Les Mills pod sebou totiž skrývá rovnou několik typů lekcí. Nabízí třeba jógu a pilates, bojová umění, jízdu na stacionárním kole, kondiční trénink nebo tanec. K nám se zatím stihly dostat tři z deseti druhů: bodypump, bodycombat a bodybalance, do budoucna sem však chce Hrušovská přivést i další.

Les Mills BODYPUMP

Je jedním z nejpopulárnějších fitness programů na světě. Tento silově-vytrvalostní trénink je nejrychlejším způsobem, jak se dostat do formy. Posiluje, tonizuje a definuje každý sval v těle. Využívají se při něm činky, ale nejde o zátěž, nýbrž počet opakování. Během jedné lekce spálíte 600 kalorií.

Les Mills BODYCOMBAT

Bezkontaktní, velmi účinný kardio trénink, který kombinuje prvky karate, boxu, tai chi, taekwondo, Mauy thai a dalších bojových umění. Přijďte se odvázat a vypusťte svého „vnitřního“ bojovníka! V tělocvičně necháte jak kila navíc, tak negativní emoce.

Les Mills BODYBALANCE

Spojuje to nejlepší z jógy, Tai Chi a Pilates. Cílem lekcí je získat flexibilitu a sílu a zároveň sladit mysl a tělo do dokonalé harmonie. Bodybalance vás dostane do klidu, série se provádí s důrazem na pravidelné dýchání a koncentraci. Lekce se skládá ze 45 minut cvičení a 10 minut odpočinku a rozjímání.

Zdroj: Holmes Place

Na Body Pump vyrazte s partnerem

Les Mills programy pochází z Nového Zélandu a dnes jsou rozšířené ve více než osmdesáti zemích světa, týdně je navštěvuje víc než milion nadšených klientů, kteří se znovu a znovu vracejí. Vyzkoušet si je může opravdu každý. “Bez rozdílu věku, pohlaví, stupně pokročilosti. Každý si vybere to, co mu vyhovuje. Les Mills programy jsou inspirované skutečnými sporty, takže choreografie jsou velmi jednoduché,” popisuje Ria Hrušovská. Nicméně se každé tři měsíce obměňují, aby vás cvičení neomrzelo. A vyrazit na ně můžete i s partnerem. “Takový Body Pump budete oba milovat,” podotýká trenérka Ria.

Kromě toho, že z lekcí Les Mills budete odcházet s úsměvem na rtech a propoceným trikem, můžete tu nechat i přebytečná kila. “To je důvod, proč jsou Les Mills programy tak oblíbené. Lidi vidí výsledky a ještě se přitom baví,” uzavírá Ria Hrušovská.

Pokud byste si chtěli cvičení vyzkoušet, máte možnost právě v síti klubů Holmes Place.

Andrea Bednářová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.