Aquabike: Vyrazte na kolo do vody!

Aquabike: Vyrazte na kolo do vody!

Že jsme se pomátli? Vůbec ne, hydrobike (nebo také aquabike) je dalším cvičením ze stále se rozšiřující rodiny aquafitness. Radost z pohybu tu umocňuje fakt, že jakýkoliv pohyb, který uděláte ve vodě, je přínosnější než ten samý na suchu.

Sexy bikiny nechte doma, teď se vám bude lépe sportovat v plavkách vcelku. Máte-li silnější stehna, klidně si přes plavky natáhněte i kraťasy nebo cyklistické šortky, zabráníte tak nepříjemnému odření. Přestože jdete do bazénu, přibalte si boty, které ochrání vaše chodidlo a zpevní nohu. “Eliminuje se tak riziko vzniku křečí během jízdy. Nemusíte si pořizovat žádné speciální boty, bohatě vám poslouží neoprenové boty do vody s pevnou podrážkou,” říká Lenka Jirušková z Balance Clubu Brumlovka. Přestože se cvičí ve vodě, i tady se zapotíte a neměli byste tak zapomenout na láhev s pitím.

Aquabike je podobný spinningu

Jako správná instruktorka vám Lenka Jirušková na úvod poradí s nastavením kola a popíše techniku jízdy. Pokud jste někdy byli na spinningu, nemusíte se obávat ničeho vysloveně neznámého, i tady se střídají pozice rukou, nastavuje zátěž a jede se na hudbu. A i na lekci hydorbike je důležité zahřátí, které vaše tělo připraví na výkon. Jede se bez zátěže a pro práci rukou se využívá krátké páky. Postupně si zátěž přidáváte, přičemž se snažíte jet do rytmu, a kopírujete pohyby instruktora, kterého máte před sebou na souši. Ovšem stále platí pravidlo: pokud nemůžu, polevím.

Voda odplaví i stres

Aby nebylo tělo zatěžováno jednostranně, šikovný instruktor se bude do lekce snažit zapojit i ruce. Lenka Jirušková tak jízdu na “vodním kole” zpestřuje třeba činkami nebo aqua rukavicemi. Efekt pak ještě umocňuje odpor vody: ve vodě je zhruba dvanáctkrát větší než ve vzduchu!

“V lekcích Hydrobike cíleně procvičujeme a posilujeme celé tělo, nejedná se o izolované posilování dolních končetin. Samozřejmě se zde však uplatňují výhody jízdy na kole, zejména šetrnost k velkým kloubům,” říká Jirušková.

Mezitím, co trénujete, formujete své tělo, vaše hlava odpočívá, případnou špatnou náladu, pracovní stres či jiné napětí odplaví voda.

Asi největší nevýhodou tak zůstává fakt, že abyste mohli v Balance clubu Brumlovka lekce hydrobike navštěvovat, musíte tam mít předplacené členství. Nicméně podobné cvičení, pod názvem aquabike nabízí i Aqua Palace v Průhonicích. Více informací o aqua fitness najdete na Aqua Aerobic nebo na Aqua Fitness.

Andrea Bednářová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.